Pierwszy skuter, zdałem kartę motorowerową

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
    lip22
    Użytkownik

Witam wszystkich 🙂
    Jestem nowy na tym forum. Założyłem sobie konto, ponieważ zaczynam przygodę z jednośladami (wczoraj zdałem na kartę motorowerową).
    Chciałem się Was zapytać jaki nowy skuter polecilibyście mi? Mój budżet wynosi ok. 5000zł. Nie chce żadnego chińskiego skutera 🙂

Z góry dzięki za pomoc 🙂

lip22
    Użytkownik

Dodam jeszcze, że skuter byłby używany na dojazd do szkoły (2km), centrum itp.

Ważę 53kg i mam 169cm wzrostu.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

klekocix
    Użytkownik

Proponuję Kymco Agility 4T, przez długi czas (jeśli będziesz go użytkował spokojnie) nie będziesz musiał dokładać ani grosza (poza tankowaniem oczywiście 🙂

madi
    Uczestnik

Tak samo jest w sumie z każdym Kymco, ja mam Vitalkę, prawie 22 tys przebiegu jedyne co było wymieniane to świeca, filtr powietrza i filtr paliwa. No i oczywiście olej w przekładni, dolewanie oleju do dozownika i paliwa do zbiornika 🙂

lip22
    Użytkownik

A jakieś firmowe skutery? Mam na myśli jakieś włoskie, japońskie lub coś w tym stylu.

lip22
    Użytkownik

Jeśli będzie jakaś dobra oferta to mogę powiększyć swój budżet.

mxx_rs
    Użytkownik

Teraz można Hondę Vision kupić za 5900 rocznik 2012.

lip22
    Użytkownik

Wygląd mi się nie podoba.

Anonim
    Nieaktywny

Jeśli skuter ma być nowy to z japończykami i włochami nie poszalejesz z takim budżetem. Jeżeli jednak bierzesz pod uwagę używki, to wybierz skuter, który Ci się podoba, a ludzie z forum Ci o nim co nieco opowiedzą, bo takie strzelanie w Twój gust nie ma sensu.

lip22
    Użytkownik

A co myślicie o Kymco Super 8 albo 9?

Anonim
    Nieaktywny

Kymco ogólnie mają dobrą opinie, więc wiele nie będziesz ryzykował decydując się na jego zakup.

Michalk001
    Uczestnik

A Peugeot Kisbee?

lisu7
    Użytkownik
    lisu7
    Użytkownik

http://otomoto.pl/malaguti-inny-f12-phantom-black-matt-M2831212.html
    włoch
    najczęściej polecane marki:
    Kymco
    Yamaha
    Derbi
    Malagutti
    peugeot
    piaggio
    benelli

Anonim
    Nieaktywny

Z Benelki taki włoch jak z Rometa polak 🙂

MEAS
    Użytkownik

W 2005 roku Keeway przejął włoską firmę Benelli. Czyli Chiny

bassist
    Użytkownik

Budżet, którym dysponujesz pozwala Ci kupić praktycznie każdy skuter – nie napinaj się na nówkę, bo ona najwięcej traci na wartości. Na twoim miejscu celowałbym w używany skuter za ok 4tys i przeznaczył 1tys na ewentualne modyfikacje, żeby mieć maszyne marzeń :).
    Polecam skuter dwusuwowy, że względu na prostszą budowę i większe możliwości modyfikowania…
    Pozdrawiam

rkos
    Użytkownik

bassist napisał:

Budżet, którym dysponujesz pozwala Ci kupić praktycznie każdy skuter – nie napinaj się na nówkę, bo ona najwięcej traci na wartości. Na twoim miejscu celowałbym w używany skuter za ok 4tys i przeznaczył 1tys na ewentualne modyfikacje, żeby mieć maszyne marzeń :).
    Polecam skuter dwusuwowy, że względu na prostszą budowę i większe możliwości modyfikowania…
    Pozdrawiam

Dobrze gadasz : )

Osobiście na Twoim miejscu z takimi pieniędzmi celowałbym w wygląd sportowy z równie dobrymi osiągami. Peugeot Speedfight, Yamaha Aerox?
    Ludzie cenią sobie również takie marki jak Kymco.

Nie kupuj nowego ! Bo stracisz bo sezonie nawet z 2tysiące na wartości skutera. Najlepiej wziąc 1-3 letniego od 1 właściciela, zablokowanego bez modyfikacji i pobawic się z nim i miec maszyne jak z bajki 🙂

Pozdro

Anonim
    Nieaktywny

Zdecydowanie Kymco, jakikolwiek model i typ byś nie wybrał, będziesz zadowolony.
    Jeśli to pierwszy skuter, patrz pod kątem dostępności części karoserii 🙂

michaelo
    Użytkownik

Wez peugeota speedfight lub yamaha neos albo cpi ma dobre skutery chociaz na dojazd do szkoly wystarxczy ci zipp vapor

lip22
    Użytkownik

A co myślicie o nowym skuterze Benelli x49 z 2012 za 5200zł?

Michalk001
    Uczestnik

W sumie jak masz używać skutera tylko na dojazdy do szkoły i krótkie trasy to każdy spełni twoje oczekiwania. Silniki w chińskich sprzętach są podobne jak w markowych (kopie markowych) i przejadą naprawdę dużo. Obejrzyj Zipp Quantum R. Wyglądem przebija wszystkie markowce i pojeździ też długo. Dodatkowym atutem jest też koszt części – nie mówię tutaj o awariach bo tych raczej nie powinno być, ale skoro piszesz że będziesz jeździł do szkoły to zostawiając go tam może być narażony na wybryki różnych „życzliwych”. Wtedy szkoda żeby w markowym sprzęcie ktoś coś urwał lub uszkodził.

Emul1
    Użytkownik

Ja ci z własnego doświadczenia mogę polecić piaggio zip tylko ten nowszy nie ten stary , suzuki katana ( mam taki skuter i na nic go bym nie zamienił 😉 bo skoro ty będziesz dojeżdżał do szkoły to ja uważam że nie ma sensu kupować np. aprili sr czy piaggio nrg lub aeroxa , takie jest moje zdanie 😉 A uwierz mi że z katany czy piaggio będziesz zadowolony 🙂

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button