! Forum Skutery Pierwszy Skuter!

Ten temat zawiera 675 odpowiedzi, ma 20 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 5 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 676 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #182934 Odpowiedź

  Karolina Zet
  Użytkownik
  • Postów: 134

  Postanowiłam kupić skuter i w tym celu czytam wszystkie informacje które mogłyby pomóc mi uporać się ze wszystkimi formalnościami. Oczywiście od pół roku przeglądałam różne modele i wybrałam najbardziej odpowiedni oraz zdecydowałam, że chce owy model kupić w salonie. Odpowiedzi na podstawowe pytania znalazłam, ale pośród nich znalazło się kilka niejasności oraz wręcz sprzecznych informacji i chciałabym aby ktoś pomógł mi znaleźć odpowiedzi.
  Po pierwsze, nie jestem pewna w jakiej kolejności należy wykonywać czynności rejestracja / ubezpieczenie. Tu znalazłam informację, iż najpierw rejestruje skuter a później z dokumentami idę do ubezpieczyciela, na stronie urzędu w wymaganych dokumentach przy rejestracji mam napisane „polisa OC”, więc która kolejność jest właściwa? A może występują różnice gdy pojazd jest nowy oraz używany? Tylko na stronie urzędu nikt tego nie napisał.
  Drugą drobną wątpliwością jest podatek – wymaga się jego zapłaty w przypadku każdym poza kupnem z komisu, czy mam rozumieć, że salon też jest traktowany jako miejsce w którym kupuje się pojazd bez konieczności późniejszej opłaty podatku?

  #182937 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Cruel
  Cruel
  Użytkownik
  • Postów: 159

  Jak przy kupnie dostajesz fakturę VAT to nie musisz opłacać żadnego podatku.
  Musisz jak kupujesz od osoby prywatnej, jak masz umowę tylko kupno-sprzedaż.
  Kupujesz nowy skuter? Jeśli tak to najpierw rejestracja, później ubezpieczenie.
  Jak używany to masz starą polisę (jeśli jest) i ona wystarcza. Później robisz do niej aneks ewentualnie, bo zmienisz numery rejestracyjne.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #182938 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 000

  Cześć,
  salon, skuter nowy lub używany, to zakup na fakturę, więc jest odprowadzany VAT, nie płacisz dodatkowego podatku skarbówce, tylko z fakturą do wydziału komunikacji idziesz.
  Jeśli nowy, ubezpieczenie jest potrzebne (do wglądu dla wydziału komunikacji) dopiero przy odbiorze stałego dowodu, nie przy rejestracji. Można ubezpieczyć wcześniej, ale trzeba będzie ponownie potem podreptać do ubezpieczyciela, żeby wpisał numer rejestracyjny do polisy (w zasadzie wystawił ją na nowo, czyli strata czasu i pusty przebieg 🙂
  Witaj na pokładzie!
  Co za maszynę wybrałaś na start?

  #182940 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Druid
  Druid
  Użytkownik
  • Postów: 2 876

  Araszu! Broń Boże! W dniu w ktorym dokonujesz rejestracji, otrzymujesz tymczasowy dowód rejestracyjny z docelowymi tablicami (i numerem). W tym samym dniu masz obowiązek ubezpieczyć pojazd w zakresie OC (AC możesz zrobić kiedy chcesz). W ciągu miesiąca odbiera się docelowy – stały – dowód rejestracyjny. Polisa OC nie ulega wtedy zmianie…
  Nie mąć w niewieściej głowie … mącicielu… 😀
  Ps. Urząd sprawdzi polisę OC przy odbiorze stałego dowodu rejestracyjnego…

  —————————————————
  Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
  #182942 Odpowiedź

  Karolina Zet
  Użytkownik
  • Postów: 134

  Dziękuję! Kupuję Kymco Agility City 125. Głównie ze względu na komfort, jazdy, ma spore koła i dobrą amortyzację (na drogi w dużym dziurawym mieście idealny). Cena też jest zadowalająca. Zastanawiam się wciąż jeszcze nad AC oraz zabezpieczeniami przed kradzieżą 🙂

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #182943 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Druid
  Druid
  Użytkownik
  • Postów: 2 876

  Jeśli stać Cię na to, to lepsze jest AC… W razie kradzieży nie tracisz skutera. One są stosunkowo łatwe w kradzieży. Nawet z zabezpieczeniem…

  —————————————————
  Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
  #182944 Odpowiedź

  Karolina Zet
  Użytkownik
  • Postów: 134

  Czy przy AC jest obowiązkowe jakieś konkretne zabezpieczenie? Coś wcześniej o tym czytałam 🙂

  #182945 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe
  Anonimowy
  • Postów: 2 000

  Druid, opisałem dokładnie to, co przerobiłem ile… trzy tygodnie temu na własnej skórze.
  Najpierw go ubezpieczyłem, ale w WK powiedzieli, że niepotrzebnie, bo oni chcą zobaczyć kwit przy odbiorze.
  Nie piszę o tym kiedy, tylko w jakiej kolejności załatwić papiery.
  Efekt był taki, że latałem drugi raz do Warty, żeby wpisali do wystawionej już polisy numer rej. i kobita od nowa wszysrwszystkomdrukowała. Fakt, dwa dni latałem skuterem z OC bez numeru rej.
  *
  No to witaj w klubie, kupiłem to samo zwierzę, już mnie tu koledzy pytali, czy nie było męskich 🙂

  #182946 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe gtx
  gtx
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Jestem zielony w temacie skuterów i mam pytanie.
  Czy skuter musi przechodzić przegląd jak samochód ?, dodam że interesuje mnie skuter z możliwością rejestracji i ubezpieczeniem.

  #182948 Odpowiedź

  Karolina Zet
  Użytkownik
  • Postów: 134

  Arasz, to już wiem do kogo będę się zagaszała z pytaniami, a skoro już o tym mowa, czy Agility City ma w opcjach szybkę? Kupiłeś może? Jeśli tak jaka jest cena? I czy warto zastanowić się na kupnem jeszcze czegoś do tego skutera? 🙂
  No i co z tym wymaganym zabezpieczeniem przy AC? 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 676 łącznie)
Odpowiedz do: Pierwszy Skuter!
Informacje o Tobie: