Pierwszy skuter 125

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    J-23
    Uczestnik

Witam.
    Doradzcie proszę czy kupić nowy skuter Yamaha Nmax czy 3 lub 4 letni Suzuki Burgman?
    Mam 170cm wzrostu i 105kg, więc jestem niski i ciężki zarazem.

Wombat
    Moderator

wiesz że to jest pytanie z gatunku tych do wróżki?
    stać cie na nowy to kup nowy jak ci sie podoba. chcesz zaoszczędzić ale godzisz sie na jakies ryzyko lub bardziej ci cie podoba starszy model – bierz starszy.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

J-23
    Uczestnik

Stać mnie na 10 tys zł. Ale jeśli warto byłoby dołożyć do nowej Yamahy zamiast używanego Burgmana, to mógłbym budżet nadwyrężyć.

ZOW
    Uczestnik

Dołóż hajsu, kup nowy. Co jest nowe, to jest nowe. Nowy sam docierasz, sam o to dbasz od początku (eksploatacja plus serwis). Jakby ci się znudził, drożej to sprzedasz, bo byłeś pierwszym właścicielem. 🙂

johnny
    Uczestnik

Ja w poniedziałek zamawiam nowego nmaxa z podesłanie i akcesoryjną kanapą. Sam go będę docierał aby było ok. Honda nie potrafiła mi przedstawić konkretnej i konkurencyjnej oferty w stosunku do yamahy

J-23
    Uczestnik

Jaki czas oczekiwania? Dostawa do domu droga?

johnny
    Uczestnik

Ja mam nmaxa u siebie w salonie w Gdańsku w kolorze niebieskim. Zapłata,papiery, tablice, ubezpieczenie i montaż kanapy i do domu. Jest firmą która dowozi motory w całej Polsce w cenie ok. 350 zł za sztukę.

Wombat
    Moderator

wiele jest takich firm i często nawet taniej. w zasadzie każdy większy kurier ma w ofercie transport jednośladów

johnny
    Uczestnik

Nmax zamówiony. Po przeglądzie, zamontowaniu akcesoriów i rejestracji ok. piątku będzie w garażu.

ZOW
    Uczestnik

Szerokości zatem. 😉

J-23
    Uczestnik

Jakbyś mógł to napisz mi proszę jak wrażenia z jazdy? Ja ciągle niezdecydowany czy nowy Nmax a może nowy PCX? Choć bardzo podoba mi się klasyczny Burgman, ale to już używany musiałby być.

johnny
    Uczestnik

Moja decyzja była raczej prosta. Na wstępie wybrałem dwa skutery Nmaxa i PCXa. Inne nie wchodziły w rachubę. Nmax ma dwa hamulce tarczowe z ABS a PCX tylko przedni tarczowy i z ABS na tyle ma minioną epokę. Po rozmowach z kolegami motocyklistami torowymi z Niemiec wybór był tylko jeden Yamaha. Koledzy namawiali mnie na MT 125 lub innego ze skrzynią biegową ze stajni Yamahy ale ja chciałem mieć komfort bez zawracania głowy biegami, sprzęgłem i niewygodną pozycją do miasta. To u mnie zadecydowało. Poza tym nie mogłem dogadać się z Hondą traktowali mnie jako klienta jak piąte koło u wozu. Yamaha dała mi wszystko co chciałem w dobrej cenie o której nawet nie marzyłem przed podpisaniem umowy. Nawet dowiozą mi skutera po rejestracji pod garaż i dostałem zaproszenie na prezentacje nowych modeli na torze wyścigowym koło Gdańska. Honda nie zrobiła nic aby pozyskać mnie jako nowego klienta.

johnny
    Uczestnik

Mój N max stoi już w garażu. Salon dostarczył go osobiście w gratisie. Jest Ok, ładnie chodzi silnik, czyściutki, umyty. We wtorek testuję, bo jutro wyjeżdżam. pozdrawiam.

No to LU
    Uczestnik

Bardzo fajnie, gratulacje i dobrej zabawy. Z hondą faktycznie jest problem, jak przymierzałem się do maxiskuta, to Forzy 300 nie była nawet gdzie dotknąć (Warszawa). Trudno się zdecydować na zakup moto, które się widziało tylko w necie. No ale honda jest widocznie tak dobra, że nic nie musi, a ja też jestem niezły i też nie muszę kupować hondy 🙂

J-23
    Uczestnik

Honda za dostarczenie skutera pod dom życzy sobie 300zł, a Yamaha gratis dostarcza. Yamaha wygrywa.

Wombat
    Moderator

to raczej zależy od konkretnego salonu

J-23
    Uczestnik

Może masz rację. W takim razie wrocławski salon Hondy życzy sobie za dostawę 300zł. Natomiast dealer Yamahy z Kłodzka może dostarczyć skuter za darmo.

johnny
    Uczestnik

W gratisie dostałem od yamahy wouczer na jazdy doszkalające w szkole bezpiecznej jazdy, karty rabatowe na akcesoria. Yamaha przebiła moje najśmielsze oczekiwania.

No to LU
    Uczestnik

No widzisz… a ja chciałem tylko posadzić tyłek na modelu do zakupienia (o jeździe testowej nawet pomarzyć nie śmiałem), a i to się nie udało. Honda „0”, inne marki „+2”
    Ale to pewnie bez znaczenia dla marki.

johnny
    Uczestnik

Pierwsze przejechane 11 km i na razie jest ok. wrażenia pozytywne. Oby tak dalej. Najgorzej z procedurą docierania. Trzeba powoli i delikatnie. Ale damy radę.

Wombat
    Moderator

w nowoczesnym wtrysku z górnej półki? po prostu jeździsz. aby pełnym ogniem 10 minut nie lecieć i tyle

No to LU
    Uczestnik

Z docierania, to sobie zmień olej i będziesz Pan zadowolony 🙂

johnny
    Uczestnik

Przejechane pierwsze 200 km nowym nmax – em i jestem z niego jakby co to bardzo zadowolony. Narazie go delikatnie docieram. Spalanie na liczniku 2,1 l/100 km. Nic nie trzeszczy nic nie stuka nic nie cieknie. Miałem inne skutery 50ccm ale ten to rewelacja. W lipcu robię przymiarke do yamahy MT125.

johnny
    Uczestnik

Mój nmax dotarty zgodnie z instrukcją przejechane 1000 km.Przegląd zrobiony oleje wymienione żadnych usterek ani uwag nie miałem. Teraz można już nim bez obaw zasówać. 90 czy 100 km/h osiąga bez problemu trochę sztywny ale w zakrętach dobrze sobie radzi. Do chwili obecnej mam w moich oczach same plusy. Co będzie później czas pokaże.

Wesley
    Uczestnik

Ja też polecam NMAX 🙂 Jeżdżę od 2 tygodni i jestem mega zadowolony.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button