Pierwszy przegląd

Witam 8) Jutro planuje z rana wykręcić 40km i wieczorkiem podjechać na pierwszy przegląd rometa ( ten po przejechaniu 300km ) :) i intryguje mnie jedna rzecz. Czy bd musiał zapłacić za ten przegląd jesli jak to w jakim przedziale pieniędzy i jeśli możecie to napiszcie ile spędza się czasu w serwisie gdzie robią przegląd. Dodam, że skuter nowy na gwarancji. Pozdrawiam :) :mrgreen:

Tak, myślę że 100 do 200zł, wymienią Ci olej w silniku.Bedzie to raczej kilka godzin trwało, więc wątpie, abyś tak wysiedział :D

Widze, że kolega sie nie zapoznał z książką pojazdu, a co za tym idzie z regulaminem gwarancji.
Przegląd jest płatny. Ceny to od 100 do 200zł- zależy od ASO i od modelu skutera, i również od tego czy to 4T czy 2T.
Warsztat nie musi przyjąc Ci skutera do przeglądu, jeśli nie byłeś wcześniej umowiony- wystarczy zadzwonić i zapytać o termin i po kłopocie.
Porządny przegląd może potrwać od 2 do 4 godzin.

Mój kumpel odstawił skuter 4t do servisu na 2 godziny i skasowali mu 150 zeta :roll:

Cytrus napisał:

Mój kumpel odstawił skuter 4t do servisu na 2 godziny i skasowali mu 150 zeta :roll:

Potwierdzam. 2-3h roboty i średnio 150 PLN. W Warszawie 200-250 + materiały.

Ja robiłem przegląd 4t to kosztowało mnie to 100zł i 2 godzinki czekania. Pierwszy przegląd zazwyczaj polega na wymianie oleju w silniku i przekładni. Wyczyszczeniu filtra powietrza i oleju. Pozdrawiam.

Odświeżam temat...
A jak to wygląda w 2T? jakie koszty i czasy? Ile kilometrów można szybciej/później przyjechać?

Nie ma znaczenia dokładnie ile kilometrów chodzi o to żeby było około 300 ;) Ja w 2T płaciłem za przegląd gwarancyjny 50zł ;) Przynajmniej w moim chińczyku tak jest ;D

W moim 2T przegląd trwał 1,5 godziny i kosztował 110+30(olej)

Ryglos mam identycznego chińczyka do Twojego :)

Dzięki za odp.

Nie ma za co ;D Fajnie, że nie tylko ja mam barracude ;D Moja też na dotarciu dopiero 445km zrobiłem ;D

Witam. Odświeżę temat, bo nie ma co nowego zakładać. Jadę jutro na pierwszy przegląd (300km) i facet chce zainkasować 160zł. Skuter: zipp triad 3 2t. Trochę chyba się ceni za bardzo?
W zakres wchodzi:
-wymiana oleju w przekładni
-smarowanie osi podstawki
-kontrola filtra powietrza i nasączenie go olejem
-kontrola świecy zapłonowej
-dokręcanie śrub i nakrętek
-kontrola instalacji elektrycznej

No różnie jest jedni 50zł inni 200zł. A w sumie prawie ni nie robią. Ja robię tylko, żeby na wypadek mieć gwarancję. I mam lepiej bo mam przegląd po 50zł.

Szefuniko na Twoim miejscu odpuścił bym ten przegląd. Dla czego? Bo:

-wymiana oleju w przekładni - zrobisz samemu, litr oleju 15 zł strzykawka 2 zł, czas pracy 20 min

-smarowanie osi podstawki -kilka sekund - psiknięcie WD40

-kontrola filtra powietrza i nasączenie go olejem olej 250 ml 25 zł robota 10-15 min tak nawiasem to nasączanie olejem to kicha jest, w skuterze nie trzeba tego robić, ale wiadomo, za olej trzeba zapłacić... Ktoś musi zarobić na czynnościach dodatkowych ;)

-kontrola świecy zapłonowej - po 300 km ? hahaha. Jeśli już to 2 min.

-dokręcanie śrub i nakrętek - narzędzia pewnie masz sam zrobisz, czas 10-30 min

-kontrola instalacji elektrycznej - ee... po co ? Jak chcesz to zrobisz, czas 30-60 min jak mniej wprawiony to ze 2 h.

Madi, ja też bym sobie odpuścił przeglądy, bo tyle to sam zrobię, ale po prostu gwarancja, jakby coś się stało, to już by nie było tak wesoło ;/

madi no właśnie o to chodzi, ja to bym sam zrobił bardzo chętnie, ale ta *!#$%&^* gwarancja. Zobaczymy tym razem zapłacę, może serwisant nie trzyma się książeczki serwisowej i robi bardziej potrzebne rzeczy. Napiszę później co zrobił i ile czasu mu to zajęło.

Ok, to jedź na przegląd i stój przy skuterze cały czas, zobaczysz co zrobi i będziesz wiedział na przyszłość jak mniej więcej poszczególne czynności wykonać :)

Madi mało gdzie pozwolą stać przy skuterze, motorze czy aucie. Zwykle mechanicy gonią tłumacząc się względami bezpieczeństwa.

No, dychul ma rację, mi zawsze mechanik mówi, żeby przyjść za godzinę, albo za 2 godziny ;/

ja jutro też zamierzam wybrać się na pierwszy przegląd i chciałem zdjąć też blokadę ale mój dziadek jak był u nich dzisiaj to powiedzieli, że stracę gwarancję a jak pytałem znajomych to im zdejmowali bez problemu i dalej mają gwarancję, więc czy to zależy od firmy czy jak? dodam, że mam rometa c1 trial city.