Pierwszy motorower.

Witam,
ponieważ za pół roku zdaję egzamin na prawo jazdy AM, szukałem sobie nowego motoroweru. Mam dwie propozycje-do 5000 zl.Dodam że będę głównie jeździć na ryby po lekko piaszczystej drodze utwardzonej. Oraz do szkoły gdy bedzie ciepło.

  1. Romet pony 50
    minusem jest brak możliwości montażu kufra, poza tym są opinie o słabym przyspieszeniu. Jakość głównie, chyba nikt nie narzeka poza drobnymi przypadkami.
  2. Romet ogar 202 50
    Plusem jest możliwość montażu kufera, są także opinie o dobry przyspieszeniu i niezawodności sprzętu na dłuższych trasach. Koła sa na sprychach więc na drogę z lekkim piachem powinno być ok. (Można opony na droge zamienić na lekko terenowe.) Hamulace bębnowe które chyba nie są słabe?

Wiem że nie są to markowe sprzety typu yamaha,aprilla, ale ja nie chce szpanować, tylko chcę mieć użyteczny sprzęt.

kingwaya Łosia bier.

Młody wiekiem, stary duchem, ja tego nie… Ogar^niam. Jako żywo. ;)))

Czy to źle?

Każdy ma swój gust i o tym się nie dyskutuje.

Wombat bez śmiechu miałem i latało toto nawet fotki gdzieś na forum były [chyba jeszcze na skuterowo]

Były. I Łoś wyglądał na nich znacznie lepiej, niż właściciel :slight_smile:

Ty łajzo :smiley:

Brać ogara?

Możesz brać lecz tylko na alusah szpryhowane to tragedia [wykonanie] no i hamulec przedni bębnowy więc z tymi brakami się musisz liczyć

brać łosia. ja sie wcale nie nabijam

Albo Junak 902 też spoko,Zipp VZ-50

No dobra a jak z opinią o tym junaku 902. Mój dziadek miał zippa i cieszył się długim użytkowaniem i katowaniem przez wnuki. :smiley:
Mam pytanie o romet ogara bo nie znalazłem info o typie hamulców bebnowych (chodz o liczbę rozpieraczy bo może być jeden lub dwa) z czego wiem że te z dwoma na dłużej i lepiej działają. Poza tym czy te szprychy nie spełniły by zadania po piaskowej drodze.

Pisałem Ci już w wiadomości, szprychy to tragedia. U mnie pękały na asfalcie i tylko problem był, poza tym czyszczenie szprych jest strasznie upierdliwe - alusy łatwiej doprowadzić do ładu i felga odlana jako jeden kawał metalu jest dużo sztywniejsza.

Co sądzicie o Junak 904.

to samo co o innych. to wciąż ta sama konstrukcja przepakowana w inne plastiki