Pierwszy motocykl do 8000, kat A

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Co Wybrać? Pierwszy motocykl do 8000, kat A

Ten temat zawiera 34 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe anonim Anonimowy 4 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #293792 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe serpent
    serpent
    Użytkownik

Jak wyżej, potrzebuje rady przy wyborze pierwszego motocykla. Prawko kat A powinno być w pierwszych miesiącach 2016r i czas rozejrzeć się za dwoma kółkami póki zima.
    Moje doświadczenie z jednośladami ogranicza się do 5500 km z Kymco Agility 50cc także na początek nie zamierzam szaleć. Maszyna będzie użytkowana głównie na mniejszych drogach oraz w (małym) mieście chociaż nie wykluczam że czasem trafi na autostradę.
    .
    Moje kryteria to w następującej kolejności:
    -Niski TCO. Na zakup przeznaczam maksymalnie 8000 złotych z mojego budżetu, a najlepiej mniej. Mile widziane jest niskie spalanie oraz niski spadek wartości sprzętu gdy go sprzedam za rok czy dwa.
    .
    -Niezawodność. Nie chce spędzać życia w serwisie. Dodatkowo chciałbym coś co zostało wyprodukowane w tym tysiącleciu, a nie 25 letni motór z niższym przebiegiem na liczniku niż mój skuter. (nie że na nowszych nie można podrobić ale 35.000km brzmi jakoś bardziej wiarygodnie na 5 letniej maszynie)
    .
    -Frajda z jazdy. Czyli inaczej, dobra zwinność, wysoki Vmax, przewidywalne zachowanie na drodze i inne takie.
    .
    Słyszałem sporo dobrego na temat Yamaha YBR 250cc, i w tej chwili zdaje mi się że jest najbliżej moich kryteriów. Ale jestem otwarty na sugestie i chętnie wysłucham opinii forumowiczów. 🙂

#293794 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

serpent napisał:

Słyszałem sporo dobrego na temat Yamaha YBR 250cc, i w tej chwili zdaje mi się że jest najbliżej moich kryteriów. Ale jestem otwarty na sugestie i chętnie wysłucham opinii forumowiczów. 🙂

YBR Ci sie znudzi po połowie sezonu :)))

Ja bym na Twoim miejscu poszedł bardziej w 400/500 i np cebulę – Honda CB500F

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #293796 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe matiquad
    matiquad
    Użytkownik

suzuki GS 500F a może już coś większego np honda cbf 600n ????

#293797 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator
    #293799 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Leszek Śledziński
    Leszek Śledziński
    Jednoślad.pl

matiquad napisał:

suzuki GS 500F a może już coś większego np honda cbf 600n ????

Ja bym chyba w CBF na pierwsze moto nie szedł.

Testuję nowy Sklep Jednoślad.pl. https://sklep.jednoslad.pl

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #293801 Odpowiedź
    serpent
    Użytkownik

Prawda że apetyt przychodzi w miarę jedzenia, ale wytrwałem dwa sezony na 50cc (w zasadzie dwa lata, bo sezon nigdy się nie skończył), jakoś przeżyłbym jeden na 250. 🙂
    Pół litra to w moim odczuciu już sporo, bo spory nacisk kładę na ekonomiczność całości, zawsze te parę stówek więcej w kieszeni na koniec roku.
    Szkoda że nie ma zbyt wielu motocykli z 300/400cc. Myślałem też nad Ninja 250, chociaż jak patrzę na ceny to już na granicy budżetu lub ponad nią.

#293808 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe eadem
    eadem
    Użytkownik

Z tą ekonomią bywa różnie. Tam gdzie przyoszczędzisz na spalaniu wydasz na naprawy i odwrotnie. Grunt to dobrze skalkulować ofertę. Pojemności to się obawiasz teraz, ale po kursie (gdy już pojeździsz maszyną klasy 600cc) poczujesz się pewniej. Biegowe 500cc to nie jest tak dużo pałera w motocyklach typowo użytkowych (40-50KM w dwucylindrowcu) a osiągi są porównywalne ze sportowymi 300tkami przy czym silnik mniej obciążony. Jeśli chodzi o maxiskutery, v-max nie ma tu znaczenia ponieważ liczy się komfort i płynność jazdy. Oczywiście około 400cc w maxi i tak jest wystarczające na polskie drogi by móc lajtowo podróżować najszybszymi drogami czyli 140 na autostradzie. No ale kwestia do czego potrzebujesz jednośladu. Jeśli mieszkasz w małej miejscowości, jeździsz raczej odświętnie i będziesz preferował motocykle – biegówka to będzie najlepszy wybór. Natomiast jeśli odezwie się w Tobie głos kanapowca – maxiskuter bez dwóch zdań. W obu przypadkach osiągi będziesz miał o niebo lepsze niż obecnie.
    *
    Paci – w budżecie 8k nie kupi Fazera. Nie te pieniądze. Wkład w tym czterocylindrowym gaźnikowcu to minimum 2-3k w pierwszych miesiącach. O ile nie wyjdzie coś więcej. Temat świetnie opisał poniższy youtuber
    https://www.youtube.com/watch?v=q-Yd9nMoZ_U
    A poza tym silnik Fazera to wścieklizna z R6tki i nie jest dobrą opcją na start dla mało doświadczonego kierowcy
    https://www.youtube.com/watch?v=vbySbcR2BWc

#293811 Odpowiedź
    serpent
    Użytkownik

Jeździłem już na Gladiusie, głównie po placu manewrowym i trochę po mieście. Półlitrówki specjalnie się nie obawiam, ale więcej na pewno bym nie brał dopóki nie nabędę większego doświadczenia z biegówką, automaty raczej z góry wykluczam. Planowany użytek to wypady za miasto, jakieś drobne zakupy (kufer się dokupi), może trochę turystyki np wypady w góry, Sudety niedaleko. 🙂

#293816 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Eadem zależy jaki kupi a czas na szukanie ma bo \\\’zima\\\’, serpent jak nie stawiasz nacisku na osiągi to xj600,niezawodny tani w zakupie,przy sprzedaży nie stracisz,jak nie katujesz w 5l się zmieści,180 poleci i w 5s sie do 100 rozbuja.[Miałem jest nie do zaje..],dużo wybacza a prowadzi sie jak simson:)

#293822 Odpowiedź
    serpent
    Użytkownik
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 35 łącznie)
Odpowiedz do: Pierwszy motocykl do 8000, kat A
Informacje o Tobie: