Pierwszy motocykl 16 lat

Witam,
Mam 15 lat, (w maju skończyłem) i za rok będę zdawał na prawo jazdy kat.A1.Zdaje sobie sprawę, że teraz mógłbym zdawać na kategorię AM ale za kilka miesięcy będę miał 16 lat i wiadomo…
Mam baaardzo dużo pytań, ale zacznę od jednego na tym forum ponieważ jestem nowy i nie bardzo wiem co gdzie i jak :grinning:

Mianowicie od zawsze mnie kręciły motocykle i chciałbym sie dowiedzieć o nich jak najwięcej.

  1. mam 180cm (prawie) 60kg, jestem wysportowany (dość silny, żeby utrzymać motor), powiedzcie prosze Jaki motocykl na początek 125cm3 (akurat wiem co to znaczy-pojemność cylindrów :-P), wygląd sportowy i żeby nie był za głośny, używany, budżet ok 4000 zł (długo zbierałem, odliczam cenę prawka).
    Jeżeli chodzi o stan to pomyśle nad poproszeniem mechanika aby obejrzał ten motocykl i sprawdził czy jest zdatny do jazdy itp. z góry zakładam, że będzie trochę pracy - mam warsztat. Jeździłem kiedyś na komarku ojca takim zabytkowym XD było sporo roboty.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdro

PS.Nie mówcie, że jestem jeszcze za młody itd. jestem pewien czego chce i za ile :slightly_smiling_face: (czytałem na forum co polecacie ale raczej większość z tych rzeczy nie była na moje parametry i oczekiwania więc uściśliłem)

no to na twoje parametry i budżet to jakiś chińczyk - skoro czytałeś to wiesz co jest i wiesz jak jest i raczej nic nowego się dla ciebie nie wymyśli. albo “markowiec” ale w strasznie przemielonym stanie - a to oznacza że dużo trzeba bedzie w naprawach dołożyć

Prosze wymieńcie kilka modeli ktore dostane za 5 000 zl urzywane albo chinczyki nowe. ALE KONKRETNE MODELE bo ja sie w ogole nie znam znam nazwe tylko jednego motocyklu jak szukalem w wyszukiwarce to wyskoczylo honda cbr125 ladna jest. Podawajcie nazwy tych nowych i uzywanych

https://www.google.pl/search?q=motocykle+125&oq=motocykle+125&aqs=chrome..69i57j69i60l3j0l2.3511j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8