Pierwsze moto na A2 Yamaha MT07 vs CB500X dylemat

Cześć wszystkim. Jestem świeży jeśli chodzi o temat moto. Jestem w trakcie zdawania prawa jazdy A2. Mam 186 cm wzrostu. Upatrzyłem sobie 2 motory, z których wybiorę jeden. Mam dylemat nad Yamahą MT-07 a CB500X. W CB500X przekonuje mnie to, że sprawdza się lepiej na trasie o ile się nie mylę i przy większych prędkościach od 120 lepiej się manewruje, lepiej go czuć.

Będę głównie pokonywał trasy po mieście ale zdarzy się też raz, albo dwa razy w tygodniu trip do mojego miasta rodzinnego oddalony o 150km od Poznania, często będę podróżował też z pasażerem. Yamaha przekonuje mnie tym, że jeśli kupię ją ograniczoną na 35KW to jak będę mógł już robić uprawnienia na kat. A to wystarczy ściągnę blokadę i cieszę się z większej mocy.

Po konsultacji z Yamaha telefonicznie Pan oczywiście powiedział mi ze Yamaha równie dobrze sprawdza się w trasie i przy dokupieniu owiewki nie ma z tym problemu, no ale wiadomo wątpię żeby powiedział co innego, tym bardziej, że opinie w internecie na ten temat są podzielone i yamaha podobno ma bardzo miękkie zawieszenie. Cenowo wyglądają podobnie w tym, że Yamaha oferuje teraz rabat przy kupnie nowego motocykla, jest możliwość dobrania akcesorii wartych 2000 zł w cenie. Chciałbym, żebyście podzielili się ze mną wiedzą na ten temat i rozwikłali moje wątpliwości :D.