Pierwsze czyszczenie gaźnika

Witam. Czyściłem gaźnik tzn. przedmuchałem wszystkie dysze i otwory w nim, gdyż zbierała mi się benzyna w filtrze powietrza. Zamontowałem z powrotem i teraz moje pytanie. Czy benzynę mogę zalać do niego od góry, tzn. wyjmę iglice i tam wleje trochę paliwa i wtedy powinien załapać?

Pokrec chwile rozrusznikiem jednoczesnie przytkaj reka filtr powietrza i powinien zapalic

OK sprawdzę to rozwiązanie, ale jak by to nie zadziałało to mogę zrobić tak jak napisałem czy jakoś inaczej zalać?

zalapie ;) ew zdejmij filtr powietrza i strzykawką wstrzyknij troche tylko otworz przepustnice na maxa aby wiecej tej benzyny tam wlecialo niz wylecialo

Ok. Dzieki wielkie, jeszcze troche bym pokopal to by mi noga odpadla heh.

A rozrusznika niemasz? Bo jezeli nie to lepiej zrob tym drugim sposobem wstrzyknij benzyny i gdy zapali to zatkaj wlot powietrza tak aby "zassał" paliwa :D

Jeśli wszystko dobrze złożyłeś to powinien zapalić max. za 30 kopnięciem. Jeśli jednak nie chce załapać to spróbuj dać mu troszkę benzyny pod świece.

Odświeżam temat, składając gaźnik zauważyłem ze iglica jest leciutko ale to naprawdę leciutko krzywa. I teraz ciężko go odpalić, zęby pochodził na jałowych, bo gaśnie no i w czasie jazdy chyba nie otwiera się do końca, ale to tylko na początku bo jak już przejadę z kilometr to niby jest ok. Sorki ze teraz dopiero pisze ale tydzień nim nie jeździłem i wyleciało mi to z głowy. Wiec chce wymienić ta iglice czy ten zestaw będzie pasował?
http://moto.allegro.pl/membrana-przepustnica-gaznika4t-gy6-romet-zipp-itd-i2742449116.html

a

Czy ktos odpowie. Tak lub nie?

Rób jak uważasz.

Wymień iglicę i już. Ciężko będzie ją wyprostować i spasować.