Pierwsza rejestracja i przeglad?

Witam! Wydalem te 2500 i kupilem nowy skuter (Toros Fresco). Mam wyciag z homologacji + fakture + oswiadczenie importera ze moj sklep moze to sprzedawac...

Jutro ide zarejestrowac skuter i majac metlik w glowie po lekturze google... procz oc jaki jeszcze wydatek mnie czeka? Czytam rozne artykuly o przegladach i jedne mowia ze przez 3 lata od pierwszej rejestracji nie trzeba jechac na rpzeglad... inne ze trzeba co rok... Jak to w koncu jest? Mam jutro szukac jakiejs stacji kontroli pojazdow? Czy kiedy? :P

Jeżeli skuter jest kupiony nowy w sklepie to pierwszy przegląd następuje po 3 latach - wbije Ci datę przeglądu Wydział Komunikacji :)

juppi bedzie wiecej na waszke :D

dziekuje drogi kolego i zycze slonecznej pogody caly rok!

Czekają cię następujące koszta:
111,50 zł - Rejestracja
<117 zł - OC, jednak radził bym kupić pakiet OC+AC+NNW 5 tys. na mnie wyniósł 249 zł, a mam zwyżkę za wiek poniżej 26 lat, oraz miejscowość Warszawa. Wszystko w PZU.
Radzę zadzwonić teraz do PZU, i zapytać się ile wyniósł by na ciebie owy pakiet. Jak się Pani zapyta o zabezpieczenia przeciwkradzieżowe to powiedz: "Skuter posiada blokadę".

wiem o oc i zastanawiam sie nad ac. mimo ze podworko zamykane i oswietlone a zelastwo do przypinania czeka to troche boje sie zlodzieja. problem jednak jest taki ze nie moge ubezpieczyc sie w tanim pzu. kiedys mialem na siebie motocykl w pzu i... nazwijmy to nadal cos jestem im winny i wole sie nie przypominac nowa umowa :(

lat mam 30. bede wdzieczny za wskazanie najtanszego ubezpieczyciela. planowalem HDI ale firma dla mnie bez roznicy.

Najtaniej jest w PZU, i oni głównie interesują się skuterami. Link4 ma bardzo drogo, i nie chcą ubezpieczać skuterów - konstultant sam proponuje konkurencje. Co do AC to nie tyle, że go ukradną. Chodzi o wypadek. Ja swoją pierwszą maszyną z prędkością 40km/h wjechałem pod stojące auto - efekt? 12% uszczerbku na zdrowiu, skuter do kasacji.
Tak się tylko mówi, że nic się nie stanie, ale uwierz mi w końcu coś się zdarzy w najmniej oczekiwanym momencie - Nie pisze tu o sytuacji mojej, tylko np. o porysowaniu boku skutera np. przez omijanie w korku. Polak mądry po szkodzie, a takie AC to chroni cię od wszystkiego.

kupilem go za 2500zl czyli z tysiaka mniej niz normalnie. mam trzy razy drozszy rower. nie martwie sie o to w jakim bedzie "porysowania" bo slyzyc bedzie do stania pod blokiem i czasami jazdy po miescie wieczorkiem gdy najdzie mnie na to ochota. mam z innego miejsca pakiet ubezpieczenia od wszelkich wypadkow taki ze jesli bym zlamal noge to nie tylko pokryte zostana koszty prywatnego leczenia ale i za nadwyzke kupie kilka... kolejnych skuterow lol.

wracajac do ubezpieczen skutera... gdzie najtaniej pomijajac pzu? w sensie oczywiscie oc ale rowniez potencjalnie od kradziezy.

W marcu za OC w WARTA zapłaciłem 52 zł za OC a za NW chcieli 58 więc o Casco nie pytałem.Oczywiście z 60% zniżkami.Narka LWG

Sorki za OC za OC.