Pierwsza jazda skuterem , POMOCY!

WIec tak... Ostatnio dalem artykul tutaj , gdzie moge zdac na karte motorowerowa , ale moja szkola jednak sie tego podjela.. Tylko jest 1 problem! Nigdy nie mialem stycznosci ze skuterami , a w poniedzialem mam zdawac test praktyczny przy policjancie! hamowanie , Ósemka , slalom.... Czy poradze sobie bez wczesniejszyc cwiczen? POMOCY ;(

Nie poradzisz sobie ze zrobieniem ósemki, jeżeli nigdy przedtem tego nie próbowałeś robić.

No faktycznie, z ósemką możesz mieć problem.
Ja skuterem ledwo się mieściłem, a motocyklem bez problemu.
Wniosek, skuterem było mi trudniej.

Hmmm Najwyzej przy osemce podepre sie stopa.... Ale ogolnie jest szansa ze zdam? Oczywiscie rower mam opanowany do perfekcji i osemke w miejscu robie praktycznie xd Ale skuter ciezszy i troche bardziej zaawansowany... A jakies porady? Gdzie swiatla , itp... Migacze...

Vmax napisał:

Hmmm Najwyzej przy osemce podepre sie stopa.... Ale ogolnie jest szansa ze zdam?

Na ósemce nie można się podpierać ani wyjeżdżać za linię więc chyba nikłe prawdopodobieństwo że zdasz.

Jak Ty nie wiesz gdzie światła i kierunki to może sobie daruj ten egzamin :)
A o podpieraniu się to zapomnij.

lepiej żebys wogóle nie zdal tego egzaminu niż później miał stwarzać zagrożenie dla siebie i tym gorsza dla innych ludzi

Ludzie.! Ohh ... Zle zrozumieliscie. Wiem gdzie sie wlacza swiatla OMG tylko ze tak asekuracyjnie spytalem. Nie musze sie podpierac .. Tylko najwazniejsze zebym go wyczuł. A i jeszcze jedno. Napewno po zdaniu i zakupieniu skutera , nie bd jezdzil odrazu po glownych drogach tylko wyczuje i naucze się pewniej jezdzić na bocznych ;0

A moje pytanie polegalo glownie na tym , czy trudno sie jezdzi. Nie mam najmniejszego problemu z utrzymaniem rownowagi czy cos.... Tylko pytalem czy to raczej proste czy jakaś wyższa szkoła jazdy O.o

Wyższa szkoła. To nie rower, że pedałujesz i zawsze możesz wolniej pedałować, raz szybciej, oraz obrazać kierownicą na wszystkie strony.
Wątpię, że zdasz w ogóle test teoretyczny.
Zadam ci jedno pytanie, i odpowiedz na nie a/b/c

Obowiązkowym wyposażeniem motoroweru:
a) Co najmniej 1 sprawny hamulec, kask ochronny, kurtka
b) Co najmniej 2 sprawne hamulce
c) Apteczka

Odpowiedz na pytanie z czystym sumieniem, bez zaglądania do internetu w celu sprawdzenia odpowiedzi.

Powiedziałbym , że wszystko. No , oprocz kurtki bo to nie tak bardzo konieczne , ale to juz dla wlasnej wygody. Apteczka mysle ze powinna byc , najlepiej 2 sprawne hamulce i oczywiście obowiazkowo kask

Aaa czekaj , czekaj.... To moze byc podchwytliwe.... Bo to wyposarzenie motoroweru! To wybieram B. Bo kask i apteczka i kurtka to wyposarzenie nie motoroweru , lecz moje ;0

Odpowiedzialem z całkowicie czystym sumieniem .

Wahałbym się jeszcze czy nie zaznaczyć B i C , ale nie napisaleś czy moga być wiecej niz 1 odpowiedz :D

No właśnie.
2 razy zdawałem test teoretyczny, i zawsze miałem 4 błędy. Kapnąłem się, że zaznaczałem, że obowiązkowym wyposażeniem to 1 hamulec sprawny. Potem za 3 razem zaznaczyłem 2, i zdałem test z 3 błędamik dopuszczalnymi. Potem praktyki zdawałem, i wszystko miodzio, tylko zapomniałem założyć kasku, i koleś mnie oblał. Dopiero po 2 razie zdawałem. I też Ósemkę musiałem zaliczać 2 razy bo się podparłem nogą.

Tylko, że ja już jeździłem na skuterze, a ty jak nigdy nie jeździłeś, to nie masz w ogóle szans aby zdać.

Wg, naszego zrytego polskiego prawa, apteczka w motorowerze nie jest obowiązkowa. Co do pytania izdebski12 moja odpowiedź to B :)