Pierścienie 47mm

Mam pytanie ponieważ własnie dostałem zestaw 72ccm razem z pierścieniami i pierścień zbierający jest w jednym miejscu przerwany. nie wiem czy to tak właśnie ma być czy może ułamał się przy przewożeniu paczki?

pierscien zbierajacy tak naprawde sklada sie z dwoch czesci
1. to stalowe loze podobne do pierscienia zwyklego
2. to podobne do sprezynki ktora mozna rozlaczyc poprzez rozkrecenie w odpowiednim miejscu
jezeli to drugie masz rozkrecone to wsun na ruchu 180 stopni powinno sie skrecic

Ok uspokoiłeś mnie :D Tylko "na ruchu"? Czyli jak?

zlacz (wsadz ) ta sprezynke tylko przed polaczeniem zrob ruch 180 stopni po wsadzeniu jednego w drugie popusc(ten skret) dociskajac powinno polaczyc sie
tym skreceniem przed polaczeniem powodujsz ze po polaczeniu sprezynka nie bedzie sie skrecac(gdybys probowal ja skrecic po polaczeniu bedzie sie wypatrzala wila)
ok musze leciec jak co to inni ci to wytlumacza inaczej ja bede +-22,00
ps oczywiscie laczysz przed wsadzeniem na pierscien

Kurde no albo jestem jakiś tępy albo to jest strasznie skomplikowane...
Nie ogarniam. Mam całą sprężynkę skręcić? No jak skręcam całą to ona się wygina w drugą stronę przecież.
Tak wgl to sorry za mój nieogar...

ok mam jeszcze chwilke
koncowki masz tak ulozyc zeby powstal okrag i polaczyc
moze uda sie to bez skrecania delikatnego tych koncowek(tylko wsun)
masz zrobic tak zeby po polaczeniu okrag byl plaski lezal na rownej powierzchni bez wypaczen
to wszystko

Czyli końcówki zachodzą na siebie i na siłę docisnąć?

chyba ze masz tam jeden koniec stozek a drugi otwor to tak moga na siebie nachodzic
zebys byl pewny ze jest ok to delikatnie bez przesady probuj rozlaczyc to polaczenie jezeli trzyma jest ok

mysle ze poradziles sobie bez problemu pierscien zakladaj razem z sprezynka w calosci na tlok i uwazaj zeby nie polamac nie rozszerzaj za bardzo pierscieni ja musze leciec bo spoznie sie do pracy

Wciskam na siłę i nie chce wejść. Może coś robię źle? Ten pierścień wygląda tak: http://img708.imageshack.us/img708/5540/20130224125457.jpg