Pierścień segera

Witam.
Czy istnieje jakiś wzmocniony pierścień zabezpieczający półksiężyc do skutera z silnikiem 139qmb? Już po raz któryś ześlizguje mi się ten pierścień.Macie jakieś pomysły co zrobić aby on nie wypadał ?

może masz wypracowane inne elementy z którymi współpracuje - rowek w którym siedzi czy coś… albo jest z marnego materiału i się odkształca.
Spada ci wciąż ten sam czy któryś z kolei?

Niedawno kupowałem cały nowy komplet półksiężyc,zabierak tuleja i wszystko nowe i spada.A jaki byś mógł inny pierścień polecić ? wymiary to chyba 14mm.Na początku dałem stary pierścień i spadał, później nowy trochę potrzymał i znowu to samo.

Wczoraj wszystko zdejmowałem,czyściłem i zauważyłem, że półksiężyc miał luz na tej tulejce w której się obraca więc go wymieniłem lecz problem dalej jest.Na starym półksiężycu jak trochę mocniej postukam ręką to wypada pierścień a na nowym półksiężycu praktycznie od razu spada.Wszystko testowane na nowym segerze.Seryjny półksiężyc wytrzymał sporo kopania a nowy wytrzymał zaledwie 2 miesiące i teraz nie wiem jaki kupić półksiężyc dobrej jakości.