Pięćdziesiątką po Skandynawii

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Autor
  Wpisy
 • #20448
  kempes
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Jestem tu nowy więc witam wszystkich. Na imię mam Piotr, mam 21 lat, jestem studentem 2 roku Mechaniki i Budowy Maszyn na UWM’ie w Olsztynie.

  Przechodząc do sedna…. Moją pasją są jednoślady i tak jak Wy jeździłem kiedyś skuterkiem. Od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zorganizowanie moto wyprawy. Oczywiście, mógłbym zapakować się na swój motocykl i tak jak wszyscy pojechać do Turcji, czy Chorwacji. Jednak wpadłem na dość… „nietypowy” pomysł, choć sam cel wyjazdu dość popularny. Chciałbym wybrać się skuterem (normalną, odblokowaną 50ccm, nic większego) na Nordkapp. Jadąc trasą Polska-> Litwa-> Łotwa-> Estonia-> promem do Finalndii-> Szwecja -> Norwegia-> Szwecja-> promem do Polski. W sumie ok. 5500km, w 3 tygodnie (pewnie dałoby się szybciej, ale to ma być też przyjemność, a nie tylko „gonitwa” do celu). Właściwie fakt, że chcę to zrobić dotarł do mnie trochę za późno, ponieważ wątpię, że uda mi się to ogarnąć do lipca.

  Plan jest prosty (choć realizacja będzie mega trudna): znaleźć sponsora, który zechce wypożyczyć skutery do takiego „długodystansowego” testu, znaleźć patronów medialnych (najlepiej dobrze znane gazety, fora, portale). Myślę, że jest to do osiągnięcia, gorzej z resztą, czyli kasą na paliwo, promy i jakąś sumką na wydatki podczas wyjazdu.

  Z różnych względów wolałbym jechać z kimś (min. 18 lat i prawo jazdy A1), jednak może być trudno znaleźć odpowiedniego towarzysza, z którym nie pozabijałbym się po kilku dniach. Wówczas pojechałbym sam.

  Jeżeli możecie to podrzućcie kilka pomysłów do których firm uderzać i w ogóle co sądzicie o takim pomyśle.

  Pozdrawiam.

  #20452
  arcio1
  Użytkownik
  • Postów: 1 161

  Skuterem na Nordkapp? Trochę hardcore, ale powodzenia. Ja bym pojechał przez Danię.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #20453
  kempes
  Użytkownik
  • Postów: 3

  Mam nadzieję, że właśnie przez ten „hardcore” uda się przyciągnąć sponsorów. 😉

  #20455
  mowiniak
  Użytkownik
  • Postów: 135

  http://www.skuterowo.com/forums/topic/wyprawa-dookola-polski-skuterem-49ccm-wakacje-2011
  Zobacz tu jak już kilka osób próbuje zorganizować wyprawe dookoła Polski
  to nie jest takie proste !tak samo jak Ty szukają sponsora .itp
  Ale życze Ci powodzenia z jakże pięknego marzenia 😉

  #22205
  madi
  Uczestnik
  • Postów: 5 788

  zobacz tutaj http://grodagroda2.blogspot.com/ możecie jechać razem :p

  #22209
  a123659
  Uczestnik
  • Postów: 2 527

  Norwegia, może to i dobry pomysł, ale polecam wziaść ze sobą dość dużo jedzenia, bo w norwegii kilogram średniej jakościowo kiełbasy kosztuje 200-300zł, albo np.truskawki? 80zł za koszyczek ;D Także polecam zapasy zrobić ;D

  #22217
  guliwer55
  Użytkownik
  • Postów: 746

  Powiem ci jedno świetny pomysł ale Groda robi to samo, ta sama trasa tylko on promem powrót do Gdańska i nikt ci nie pożyczy skutera

  #22220
  HugoBoss
  Uczestnik
  • Postów: 3 266

  Napisz do nich: http://www.motor-land.com.pl/ Może zechcą Ci pożyczyć skuter i opiszą wyprawę,była by to dobra reklama i rekomendacja ich sprzętu.

Wyświetla 1 wpisów z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button