Piaggio Zip

Witam!
Wczoraj zostal dla mnie sprowadzony z niemiec skuter Piaggio Zip z 2000r za 200 euro. Wszystko chodzi ok. Skuter ma bardzo dobre przyspieszenie, v max nie wiem poniewaz licznik nie chodzi a gpsem nie chce mi się sprawdzac. Niestety skuter nie odpala na starter ale z za to z kopa odpala za 1 razem. Co do wyglądu ogolnie mi się podoba, ale muszę kupić wszystkie plastiki poniewaz stan widac na zdjeciach :confused: A pozniej mam zamiar pomalowac. Chciałbym dodac ze jest to moj pierwszy motor wiec nie ma co się dziwic.
Oto kilka zdjec:



Prosze o komentowantowanie mojego skuterka ;p

dionik napisał:

ale z za to z kopa odpala za 1 razem.



jebać rozrusznik ja jeżdżę bez

dionik napisał:

Co do wyglądu



fajne sa te zipki , tylko kierownica fuj

dionik napisał:

muszę kupić wszystkie plastiki



wyniesię cie to drugie 200 ojro

to wszystko da się ładnie zrobić

dionik napisał:

sprowadzony z niemiec



masz do tego papiur?? ;p

dionik napisał:

pierwszy motor



nie obrażaj motocykli ;p to jest skuter ;p

nie za bardzo się znam jeszcze na skuterach/motorach, ale na twoim miejscu bym nie kupywał zip’a za taką cenę, bo jak to mi RudY w szkole gada “może być zakatowany”. no ale jak ci się chce grzebać to Twoja sprawa. Pozdro i powodzenia z Zip’em

zycie ;] juz kupiłem skuter ladnie smiga tylko teraz jeszcze akumulator i swiece muszę kupić

[ Dodano: 17-10-2010, 18:44 ]
dzisiaj skuter normalnie odpalal na pierwszego kopa i nagle w ogóle nie chce odpalic. to wina swiecy czy co ?

kampeReiro napisał:

za taką cenę, bo jak to mi RudY w szkole gada "może być zakatowany".


1. Sprowadzany zza granicy zawsze będzie tańszy
2. Na pewno za tą cenę nie będzie idealny - tu np. plastiki no i silnik tez już może być na wykończeniu albo co innego. Tym bardziej jak ktoś jest zielony w tym to nie pozna czy jest OK czy coś nie tak jak ma być ;)
3. Za małą kasę to biorą raczej osoby co chcą trochę pokopać, naprawić i ewentualnie sprzedać drożej :)

dionik napisał:

dzisiaj skuter normalnie odpalal na pierwszego kopa i nagle w ogóle nie chce odpalic. to wina swiecy czy co ?


Hah no przyczyn może być mnóstwo ... to tak jakby powiedzieć - komputer nie działa - czy to wina braku prądu ? :P
Trzeba posrpawdzać to co najważniejsze - możesz zacząć od świecy :)

jutro wloze nowa swiece i dam odp ;] proszę komentowac mojego zipka ;p

[ Dodano: 18-10-2010, 18:08 ]
pomozcie ! swieca podgrzana i wyczyszczona i nie dziala :confused: iskra jest a nie chce chodzic :confused:

Może wachy nie masz ? Ew gaźnik do przeczyszczenia :slight_smile:

wacha jest gaźnik byl czyszczony :confused: skuter tak jakby chce odpalic bo jest ten dzwiek ale nie odpala :confused: proszę o szybka pomoc

Hmm po pierwsze spróbuj odpalić poprzez odkręcenie świecy, wstrzyknięcie strzykawką trochę paliwa do cylindra, zakręcenie świecy (fajkę oczywiście nałożyć :P) i spróbuj odpalić …
Jak odpali to wina leży powyżej świecy czyli gaźnik, wężyki, bak, kranik itp. …
Jak nie odpali to może być wina elektryki albo silnik na wykończeniu :slight_smile:

Z tym paliwem nie przesadzaj … niech ktoś powie ile mililitrów się wstrzykiwało bo nie pamiętam. Jak się nie uda raz to można spróbować 2 albo 3 bo w końcu będziesz robił to pierwszy raz :wink:

Ja do majaety 125 połowke strzykawki dawałem

jutro dam go do mechanika ;] to moj pierwszy skuter wiec nie chce nic uszkodzic. jak wroci z naprawy napisze jak smiga, jaki vmax itp ;] tuning będzie jak go zrobie ;p

Zipa sam miałem jako pierwszy skuter :D. Ogólnie jak na taki skuterek, to fajna sprawa:). Tzn jak utrzymasz to w należytym porządku to przyśpieszenie cudo, z resztą jak mojego kupiłem i był ‘igła’ to licznik 80 zamykał mi, więc nie najgorzej. LICZNIKOWE 80 żeby zaraz nie było sporów że trzeba było GPS’em sprawdźić bo o x km/h zawyżyło ! :smiley:

Wrona, ta kiera w tłumieć ujdzie, ale spójrz na ten wydech ! :smiley: