Piaggio zip nie odpala w zimnie!!!

• This topic has 25 odpowiedzi, 1 głos, and was last updated 9 years temu by Anonim.
Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość

Witam.Mam piaggio zip z 1998 roku z przebiegiem 16800.Nie chce odpalać przy temperaturze 0 stopni.Mam go 3 lata i wcześniej przy -15 stopniach palił.Iskrę ma,ssanie kupiłem w jesieni nowe,gaźnik wyregulowany,nowa świeca.Myślę że to brak kompresji ale nie jestem pewien.
    Nie wiem co mu się stało.Proszę o pomoc!

Anonim
    Gość

To sprawdź czy te nowe ssanie działa 🙂 I czy swieca mokra

REKLAMA

Poznaj Suzuki Hayabusa. Maszyna doskonała powraca

Odkryj legendę na nowo. Suzuki Hayabusa powraca. Nowe wcielenie mechanicznej doskonałości. Doznania zarezerwowane dla najbardziej śmiałych. Odważysz się?

Advertisement

Anonim
    Gość

Przy takiej temperaturze ssanie?? Ja w chinolu co ponoć są to złomy jakich mało , jeżdżę bez ssania i przy minus 10 pali na dotyk . Więc raczej to nie jest ssanie. Może poprostu już cylinder zrechany? Już ma ładny przebieg.

Anonim
    Gość

może być ssanie, moje piaggio postoi 3-4 dni w lato i muszę ssanie wyciągnąć.

Anonim
    Gość

A dt ktoś tak ustawił że teraz to bez ssania nie ma mowy żeby odpaliła. W lato to jeszcze, ale na następny dzien też trzeba ssanie, wtedy od razu pali, no ale chyba po to to jest.

Anonim
    Gość

No właśnie przecież po to jest ssanie, żeby mu pomóc przy odpaleniu o_O
    Jak odpala bez ssania na zimnie przy zimnym silniku to jest źle gaźnik wyregulowany (za dużo paliwa dostaje).

Anonim
    Gość

RudY napisał:

Jak odpala bez ssania na zimnie przy zimnym silniku to jest źle gaźnik wyregulowany (za dużo paliwa dostaje).

nie prawda. nie wszystkie silniki potrzebują po postoju (6-12h) ssanie a szczególnie w lato. Moje piaggio,virago i kiedyś co miałem kawa el252 po postoju np. doba odpalało bez problemu bez ssania, mowa oczywiście o ciepłym pomieszczeniu.

Anonim
    Gość

No w lato to na lajcie, tylko po nocy, rano ssanie i jazda, dalej w ciągu dnia bez ssania

Anonim
    Gość

Pisałem przecie, że na zimnie na zimnym silniku 🙂

Ja zawsze mu ssanko włączam

Anonim
    Gość

To ty Kowal nie masz automatycznego ssaniaż 😯

Anonim
    Gość

Nie, normalne jest. Koło gaźnika taka dźwigienka.

Anonim
    Gość

ja w swoim nie muszę ssania rano .. jak np. wracałem 1-2 w nocy do domu, o 10 wyjazd na miasto to bez problemu, odpałem, chwileczke pochodził bo się dusi i rura.. najgorzej jak chłodna wilgotna noc, wracałem czasami np. o 22 czy coś, i np. 15 km dzida, silnik rozgrzany, i u kolegi postój 3-4h i juz trzeba ssanie, nie wiem dlaczego 😀

Anonim
    Gość

Ja tam też od początku dzida, bo mam właśnie automat i termostat steruje ssaniem.

Anonim
    Gość

Automatyczne ssania to uj 🙂

Anonim
    Gość

RudY napisał:

Automatyczne ssania to uj 🙂

true 🙂

Anonim
    Gość

Automatyczne ssanie to postęp bobku 🙂

Jak lubisz jeździć na ręcznym, to ja się nie wtrącam 😛

😆

Anonim
    Gość

Dywersant napisał:

Jak lubisz jeździć na ręcznym, to ja się nie wtrącam 😛

ja tam osobiście wole ręczne.. co z tego że postęp jak każdy chce wrócić do ręcznego 😀

Anonim
    Gość

Ręczne lepsze chociaz wież ze je włączysz i wyłączysz 😛 i daje lepszy efekt.
    Ja tam zawsze rano TZR na statnie co prawda pochodzi 1min i już trzeba wyłączać bo tyle starcza 😉

Anonim
    Gość

No mi też tak koło minuty max 2 i wyłączać trzeba bo przygasa

Anonim
    Gość

A mój jak odpali na ssaniu to kilka sekund (ok 5 sek.) i muszę wyłączyć ssanie i lekko trzymac na obrotach zeby nie gasł. Dlaczego tak jestą Chyba powinien pochodzic ok minuty jak u was i juz nie gasnąć ;/ Zła regulacja gaźnikaż Bo tak go ustawiłem ze jak się rozgrzeje to chodzi idealnie i przyspieszenie i wgl jest ok

Anonim
    Gość

Adrianek, regulacja gaźnika się kłania :mrgreen:

Anonim
    Gość

Wyregulowałem gaźnik ale to nic nie pomaga ;/ moze się zabrudził?
    Ale gdy się rozgrzeje to chodzi idealnie nie gaśnie ładnie się wkręca w obroty ..

Anonim
    Gość

po pierwsze jescze nie czysciłes gaźnika ??

po drógie to normalne że silnik świruje jak jest zimny… ważne że chodzi dobrze po rozgrzaniu

na czym polegała twoja regulacja , kręciłeś śrubą ?? i skąd wiesz ze jest wyregulowany ?

Anonim
    Gość

No mam go od sięrpnia i gaźnika nie czysciłem ;/

tak krećiłem sróbką jest ustawiony ładnie wkreca się w obroty wszystko ok. ale wydaje mi się ze jak jest zimny to powinien odpalic na ssaniu i nie powinien gasnąć powinien ładnie chodzic po tam minucie powiedzmy powinienem wyłączyc ssanie i powinien chodzic a on gaśnie cały czas muszę trzymac na gazie dopóki się nie rozgrzeje ;/

Te hińczyki tak mają i nic nie poradze? czy moze po wyczyszczeniu powinno byc lepieją

Anonim
    Gość

wyczysc jak nic nie pomoże daj dysze maxymalnie 5 większa i to powinna pomóc

Anonim
    Gość

a jak dam dysze maxymalnie to rozumiem ze będzie więcej palił? a moc ta samaż

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button