piaggio zip gaźnik

Witam. zrobiłem niedawno SAWP. Do chinola wrzóciłem silnik od piaggio zipa 2t model do 1999roku.Silnik był bez tłumika i gaźnika to pożyczyłem od kolegi żeby odpalić i upewnić się czy działa. Dokupiłem cewkomodół i wiem, że tyle wystarczy żeby odpalił a nie mam żadnej elektryki ani od chinola ani od p/g. Podłączyłem cewkomodół, zamontowałem gaźnik a tu zagadka-jak podłączyć przewody paliwowe? Mój kranik paliwa różni się od kranika mojego kolegi. On ma jeden ''dzióbek'' wychodzący z baku a mi z kraniku wychodzą dwa. Wiem, że jak ciągnie się powietrze z dolnego ''dzióbka'' to z drugiego leci paliwo ale u mojego kolegi ssało tylko z jedego. Nie wiem, czy i gdzie podłączyć ten przewód paliwowy od dolnego ''dzióbka'' żeby mogło ssac paliwo. Spróbowałem go odpalić wlewając troche paliwa przez dziórę od świecy i udało się, odpalił. Tylko, że gażnik jest niewyregulowany i jest zepsuta linka gazu to silnik od razu wskakuje na wysokie obroty nie mam narazie odcięcia zapłonu dlatego musiałem zgasić wyciągając fajke ze świecy. Nie wiem jaki gaźnik kupić (ile mm słyszałem, że oryginalny ma 14mm a jak wsadze 17mm będzie lepiej śmigał a cylinder mam 50ccm) i co zrobić z tym kranikiem i jak podłączyc przewody?Proszę o pomoc

kranik jak każdy inny
zasilanie i podciśnienie(albo dwa)

najlepiej wymienić na ręczny jak ma być maksymalnie uproszczone

do 50cc 17mm , zawsze wtedy możesz zmienić cylinder na większy

A 17mm go nie zamuli? Czy może coś z dyszą pokombinować?

boijan linka gazu jest ok ... on siedzi na wysokich bo gaznik mam walniety i dlatego lapie mi lewe powietrze i nie schodzi z obrotow

tak wiem, ale pytam jaki rozmiar gaznika mam kupic żeby miec lepsze osiągi i jak podłączyc przewody paliwowe

Bojan napisał:

A 17mm go nie zamuli? Czy może coś z dyszą pokombinować?

nie , 50cc standardowo mają 12-14mm
zainwestuj w 17mm
dysze oczywiście indywidualnie musisz dobrać

Zainwestuje w ten gaźnik:) a z kranikiem to zobacze jak w nowym gazniku bedzie do podlaczenia ewentualnie wymienie kranik. Dzięki za pomoc:)