Piaggio x9 zimny zamula

Witam serdecznie szukam pomocy bo już nie mogę sobie z tym poradzić mianowicie gdy odpalę skuter to puki się nie rozgrzeje jest problem by ruszyć dławi się nie chce wejść na obroty pomaga powolne przekręcanie manetki lub kilku krotne jej ruszenie dłuższe przytrzymanie tez pomaga tylko nie wiadomo kiedy ruszy po złapaniu nawet minimalnej temp. problem ustaje silnik pracuje ładnie ma całkiem ładne osiągi te 117 według licznika sobie radzi problem występuje tylko na zimnym ,wymieniłem już przewody paliwowe pompę paliwa przewód podciśnieniowy świecę ,cewkę , gumy łączące gaźnik wszystko wygląda na szczelne ,czekam jeszcze na filtr powietrza ale raczej nie jest to przyczyną bo wygląda ok może ktoś miał podobny problem proszę o pomoc , odwiedziłem już kilka serwisów ale każdy mechanik tylko grzebie przy gaźniku a bo niby brudny a to źle ustawiony lecz zawsze to samo , nie dość ze trzymają go kupę czasu ( bo niby dużo rozbierania ) ok trochę jest ale to nie powód by trzymać tydzień kasują 50 zł i temat się powtarza ,mowie skoro uparli się na ten gaźnik to go podmienię kupiłem używany na olx to samo sprzedawca wysłał mi kolejny to samo o co tu chodzi ??? POMOCY !!

A po jakim czasie od odpalenia dławienie ustaje?
Zawory dobrze ustawione, któryś z mechaników je w ogóle ustawiał ?
I jeszcze jedno pytanie chodzi skuter na wolnych obrotach?

Dziękuje za odpowiedz skuter po odpaleniu przez jakieś 30 s ma 2200 obrotów później schodzi na 1900 chodzi równo problem jest przy próbie ruszenia ,jaki czas do ruszenie ?? to ciężko powiedzieć gdyż zależy to od pogody im cieplej na zewnątrz to wskazówka od temp. ruszy i problemy ustają