Piaggio x9 problem z immo

Witam wszystkich, nabyłem ostatnio Piaggio x9 który ma zgubiony kluczyk, po rozebraniu stacyjki i próbie odpalenia bez kluczyka rozrusznik kręci ale silnik nie odpala, niestety okazało się że to wersja z immo, moje pytanie brzmi następująco: czy zna ktoś sposób lub posiada jakiś schemat instalacji żeby odpalić silnik poza komputerem? nie chce inwestować w kompa bez immo bo nie wiem czy silnik jest sprawny, wszelkie informacje będą pomocne, pozdrawiam.

nie odpalisz silnika. musisz mieć albo cdi bez immobilizera albo cdi ze sparowanym kluczykiem.
po to dokładnie jest immobilizer a nie po to żeby go ominąć jednym drucikiem mając schemat.

jak nie odpale? jeżeli sprzedawane są gołe silniki na swapa i jakoś je ludzie odpalają bez instalacji to raczej da się to wykonać.

po prostu mają własną instalacje - z immo lub bez - bo to bez znaczenia jeżeli mają komplet.
I raczej silnika do swapa sie nie odpala jeżeli nie jest jeszcze zamontowany w pojeździe ze sprawnym osprzętem.
Jak sobie zorganizujesz moduł, cewke, akumulator, ożenisz to z prądnicą w silniku to też odpalisz.