Piaggio X9 dziwne zachowanie podczas jazdy

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery 125 Piaggio X9 dziwne zachowanie podczas jazdy

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kolec Kolec 2 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #638453 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe WOOLFSKI
    WOOLFSKI
    Użytkownik

Witam wszystkich serdecznie. Jestem szczęśliwym właścicielem Piaggio x9, a jednak mam mała zagwozdkę z moim skuterem a mianowicie od prędkości 30km/h do 70km/h odczuwam coś jakbym jechał po niewielkich poprzecznych nierównościach po przekroczeniu 80 to mija. Niby był w serwisie, ale mechanik skupił się na kłopotach z silnikiem i nie sądzę, żeby to zauważył. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem? Czy to mogą być łożyska przedniego koła? (tył był wymieniany) z góry dziękuję za podpowiedź.

Pozdrawiam Dawid Kozłowski
    #638458 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

może po prostu trzeba koło wyważyć

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
    #638467 Odpowiedź
    WOOLFSKI
    Użytkownik

pytanie brzmi dlaczego mija to po osiągnięciu jakiejś prędkości – nie mam za bardzo doświadczenia w motocyklach, ale w samochodzie jeśli jest źle wyważona to bije coraz więcej przy wyższych prędkościach… a tu? chociaż kto wie… zdejmę koło to się zobaczy. dziękuję za pomoc

#638473 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie. w samochodzie też nie bije zawsze. na ogoł wyłazi około 60km/h i bije do około 80km/h albo koło 80-90 zaczyna i kompletnie znika (odczuwanie tego) koło 120.
    I jest to normalne bo wraz ze wzrostem prędkości koła zwiększa się czestotliwość tego bicia. najpierw energia koła jest za mała żeby rzucało samochodem, potem jest „akurat” w stosunku do niewyważenia a potem ilość szarpnieć w ciągu sekundy wzzrasta tak że przestajesz to odczuwać.
    To tak jak w TV – 12 klatek /sek daje ci miganie. 25 klatek na sekundę daje ci wrażenie płynnego ruchu. 50klatek daje ci megapłynny ruch ale już 50 czy 200 to w zasadzie nie odróżnisz.

#638502 Odpowiedź
    WOOLFSKI
    Użytkownik

mam jeszcze taką opcje – sprawdzić tuleje wahacza tył, bo to też może być to. tak czy siak koło najpierw do wyważenia idzie. dam znać czy coś pomogło.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW. Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #638504 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

tam opcji to jest dużo – opona, felga, osie, zawieszenie silnika, trafiona rama a nawet zacinający się wariator lub korektor moga dawac takie objawy

#638505 Odpowiedź
    WOOLFSKI
    Użytkownik

hehehe – zaczynamy od eliminowania tych najtańszych 😀 czyli wyważenie koła, potem sprawdzimy wariator, bo pewnie rolki są do wymiany, a potem inne ech… dam znać co i jak

#638546 Odpowiedź
    WOOLFSKI
    Użytkownik

w międzyczasie podrzucam fotkę silentbloka silnika – skuter stoi na stopce centralnej, bo zdjąłem koło przednie, ale chyba nie tak powinien wyglądać? jak myślicie?

piaggio x9 silentblok

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe WOOLFSKI WOOLFSKI.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 2 lata, 6 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe WOOLFSKI WOOLFSKI.
    #638548 Odpowiedź
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

zdjęcie mało mówi. kształt ma zachowany, ubytków brak , luzów drastycznych nie widać i spękania też raczej tylko powierzchniowe – tyle widać na zdjęciu.
    Ale może kręci się już w tulej lub jest twardy jak drewno.itd – ale to tylko na żywo można sprawdzić

#638549 Odpowiedź
    WOOLFSKI
    Użytkownik

jak widzisz jest pęknięcie po obwiedni, które mogę odchylić śrubokrętem na jakieś 5mm nie wiem jak tam dalej jest. Złuszczanie faktycznie powierzchniowe i nie ma ubytków. przynajmniej z tej strony – z drugiej nie widziałem. chyba trzeba podjechać do speca od śrubokrętów…
    a i jeszcze jedno – przednią oponę wymieniałem w zeszłym roku, i z tego co się właśnie dowiedziałem, to nie wyważyli mi tego…

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 28 łącznie)
Odpowiedz do: Piaggio X9 dziwne zachowanie podczas jazdy
Informacje o Tobie: