Piaggio x9 amalfia - problem z boczną stopką

Witam, po jeżdzie w deszczową pogodę skuter zaczął palić na rozłożonej bocznej stopce, wcześniej uniemożliwiało mu to rozruch. Zapaliła się jakaś czerwona kontrolka. Proszę o pomoc.

a co oznacza ta kontrolka w twoim własnym sprzęcie?
skaziłes sie instrukcją obsługi czy coś?

z instrukcji obsługi: RUN-OFF (engine stop)/side stand open indicator

zapala sie tylko przy rozłożonej nożce kiedy chcesz odpalić i odpala mimo toczy zapala sie przy złożonej i mimo to odpala?

zapala na rozłożonej nóżce i złożonej, bez różnicy. kiedy odpale skuter na rozłożonej kontrolka się nie świeci, lecz gdy ją żłożę zapala się

nie znam instalacji ale zobaczyłbym czujnik przy stopce.
Wygląda tak jakby był podwójny- tzn mechanicznie przerywał obwód zapłonu oraz zwierał obwód kontrolki.
Wychodzi na to że obwód zapłonowy sie nie rozwiera mimo rozkładania stopki ale za to w innej pozycji działa czujnik zapalający kontrolkę (tak jakby sie zmieliło toto wewnątrz i działa dość przypadkowo).

Wilgoć tam może robic takie cuda. I sprawdź bezpiecznik stopki. X9 ma dwa panele bezpieczników.

Str 138.
http://www.scootermanuals.us/manuals/125/x9_125_180_manual_full.pdf

jest schemat i układ m.in stopki a dalej jest szczegółowiej.

Wystąpił nowy problem. Sprawdziłem bezpieczniki wszystkie są ok. Zaraz po tym zapaliłem skuter, pali, jednak podczas składania bocznej stopki gaśnie. Czyli jazda jest niemożliwa. Jeszcze nie wiem jak się dostać do tych czujników jutro spróbuje rozebrać boczne plastiki jednak nie wiem na co wracać uwagę