Piaggio x9 125 słabo przyspiesza i słabnie pod górę

Witam wczoraj nabyłem Piaggio x9 125, wymieniłem rolki na 7 gram ( były 8.4) problem tkwi w tym że wchodzi maxymalnie na 6/7 tysięcy obrotow, największą prędkość jaka uzyskałem to 95 i dalej nie chce isc, pod górę slabnie, niech ktoś pomoże bo już nie wiem co mu jest

może rolki za lekkie a może lata z cylindrem zrobiły swoje. a moze licznik ci kłamie.

Robiłem dzisiaj test z GPS to przekłamuje 3/4 km/h czyli jak zawsze, postawiac go na stopkach wkręca się na maksymalne obroty pod czas jazdy nie :confused:

bo nie ma mocy, a może te 7gr to już za lekkie, może pasek już za wąski, może się ślizga, może silnik wymaga regulacji, może któryś hamulec trzyma, może któresz łożysk ma za duże opory…itd itp. To może być cała czapka przyczyn od tych co mają wpływ na moc po te które decydują o jej wykorzystaniu

Sprawdziłem hamulce, pasek jest trochę przytarty względem nowego, rolki które miał ważyły 8.4gr tylko że były starte ale gdy go prowadziłem po kupnie udało mi się rozwinąć 100km/h. Zamówiłem rolki 8.4 może będzie różnica na nowych, tylko zastanawia mnie dlaczego jadąc ze stromej i długiej góry też nie może uzyskać większych obrotów niż 8 tys, jutro sprawdzę dysze, może ktoś włożył zbyt mała i Moto nie ma takiej mocy