Piaggio x8 125 słyszalne stuki w silniku Pomocy...

Witam, pisze w sprawie słyszalnych stuków w silniku mówimy tutaj o Piaggio x8 125, została zdjeta głowica sprawdzony luz na korbowodzie wszystko jest ok, rozrząd napiety prawidłowo jedynie co mnie ciekawi i moze powodowac ten metaliczny stukot jest to łancuszek od napedu pompy olejowej, jest poprostu luzny i to na tyle ze jak go palcem napne to z jednej strony dotyka obudowy a co ciekawe po zdjeciu misy jest sporo takiego nagaru na dnie jakby wytartego aluminium, i teraz kolejne moje pytanie chce dostac sie do tego łańcuszka jest on zasłoniety takim dekielkiem/uszczelniaczem od strony koła pasowego na wale, czy da sie jakos wymontowac ten uszczelniacz bez zniszczenia jego? a kolejna sprawa czy jezeli go wyjme to tam łańcuszek jest napinany w jaki sposób bonapinasza to chyba tam zadnego nie ma? nie moge nic znalesc w internecie na ten temat...

Dzieki za pomoc

W chinareli GY6 Q MJ 125 też nie ma napinacza pompy olejowej, instrukcje serwisową masz od tego silnika ?czytałeś?.

nie nie czytałem, a masz jakaś instrukcje do polecenia? w sesie zeby była czytelna bo rózne widzialem w necie, bede potrzebował NM do dokrecenia głowicy i wogle