Piaggio typhoon dużo pali

Witam ostatnio obliczyłem że mój typhoon pali 10 litrów na 100. Iglica jest ustawiona na drugim zabku od góry powiedzcie co zrobić aby mniej palił. dodam jeszcze że jest to piedziesiatka na dotarciu po wymianie tłoka pierścieni i cylindra i leje paliwo z olejem bo ostatnio zatarł sie przez dozownik. poprzedni właściciel wsadził wydech yasuni racing a wiecej nid wiem czy coś wiecej było wsadzane. bardzo proszę o pilną pomoc!!

To jest nie możliwe że 50 pali 10l nawet na dotarciu. I jak tyle pali to Ci go nie zalewa?

No właśnie nie. A może coś być grzebane przy gazniku bo wcześniej była to siedemdziesiątka? Powiedzcie co mam robić

Jeżeli wydech był dedykowany pod 70, a teraz jest 50 to on właśnie może sprawiać problemy. No ale nie aż 10 na 100... Nie ma "dziur" w mocy? Normalnie jeździ?

Nie tylko czasami przy rozpędzaniu trochę tak jak by przerywa ale to tylko jednorazowo. A jakie powinne dysze seryjne w tym gaźniku

wypowiedzcie się

nie ucieka gdzieś benzyna? spr to a jak nic nie znajdziesz to regulacja gaźnika potem tankujesz robisz pare km i obliczasz spalanie

A żeby zmniejszyć dawkę paliwa to w dellorto phva 12 się ta śrubkę wkreca czy wykręca

z tego co kojarze w motorach to iglica powinna być na srodkowym rowku a śrubką którą regulujesz mieszankę paliwa w gażniku wkręć do oporu i na stępnie wykręć jeden pełny obrót albo półtora tak powinien być ustawiony fachowo gażnik w motorze w skuterze będzie raczej podobnie, to ze ci tyle pali morze trzeba zmienic dysze na seryjną bo pewnie ten co zwiększył pojemność silnika w krecił pewnie większa dysze

ale chyba żeby zmniejszyć dawkę paliwa to na iglicy podnosi się w gore? Nie wiem ma ktoś jakieś pomysły ?

miał ktoś taki problem