Piaggio Typhoon - akumulator

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Autor
  Wpisy
 • #141598
  pietr4s
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam!

  Niedawno zostałem posiadaczem Piaggio Typhonna 50. Niestety skuter ma całkowicie padnięty akumulator, próby ładowania nie pomogły. Stanąłem więc przed decyzją kupna aku. I tutaj pytanie do was: jaki akumulator najlepiej kupić, jakie powinno być napięcie (jestem laikiem w tych sprawach, to mój pierwszy kontakt ze skuterem. Prosiłbym o nazwy jakiś sprawdzonych firm.

  Pozdrawiam.

  #141623
  juniewicz
  Użytkownik
  • Postów: 11

  Musisz wyjac akumulator i zobaczyc ilu amperogodzinny jest (napis Ah) prawdopodobnie u ciebie bd wynosil 4Ah, Napiecie wynosi 12 lub 6v. Jedne z lepszych akumulatorowa robia: Bosch, Varta, Yuasa, ew z tanszych to zap, centra, exide.

  REKLAMA

  RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

  Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

  #141647
  Kisiu1981
  Użytkownik
  • Postów: 4 647

  Pietras – wyjmij stary akumulator. Otwórz korki (jeśli jest bezobsługowy) lub sprawdź na obudowie na kreskach poziom (w obsługowym) elektrolitu. Jeśli jest za mało to dolej wody destylowanej. Uwaga – elektrolit jest żrący. Gdy już uzupełnisz oczysć styki papierem ściernym, naładuj i załóż do skutera mocno dokrecejąc.

  Jesli to nie pomoże sprawdź symbol akumulatora (u mnie jest YTX7-A) i kup o tym samym. Wielu producentów ma te same symbole swoich produktów. Jest to wazne ze względu na wymiary i pojemność oraz napięcie akumulatora.

Wyświetla 1 wpisy z $
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button