Piaggio Typhoon 80cc TUNING

Siemasz, troszeczkę się znam na skuterkach, umiem wyczyścić gaźnik, wymienić świecę czy zdjąć podkładkę na wario :smiley:
Mam włoskiego Typhoonka 80cc - stockowy, nie tuningowany, jak na razie zrobiłem nim 2k Km i wymieniałem tylko olej i klocki :smiley: Ogółem przyśpieszenie ma bardzo dobrze, ale v max ma 80km/h, czasem z górki poleci te 90 i na prostej to utrzyma. Kiedyś znajomy miał identycznego Typhoona i praktycznie zamykał mu szafę (ok. 110km/h latał, na szafie 120). Teraz pytanie, co wymienić żeby poleciał mi tą stówkę? Gadałem z mechanikiem to mówił że dałoby to radę zrobić bez większych kosztów A MOŻE NAWET bez wymiany części w skuterku, jakieś blokady? Może wymiany błachostek typu filtr? Co myślicie?

zmierz sobie te prędkości z GPS a kolega niech sobie licznik naprawi.
Mechanik który zrobi z niego 100km/h “bez większych kosztów” to cudotwórca wiec się go trzymaj.
Te 80-moooooooże 85 km/h to jest realne jak to 80cm i lekki skuterek z lekkim jeźdźcem ale dobić to 100 to trzeba iść naprawdę grubo. Realnych 100km/h na drodze a nie wskazań licznika.
Wariator, wydech, gaźnik, filtr i być może przełożenie główne trzeba zmienić żeby sięgnąc do 100km/h. Filmikami kretynów z YT się nie sugeruj.
To jest tajkoś tak że wszystkim na YT latają po 110-120 ale jedyny OFICJALNY rekord grubo zrobionego skutera to 124km/h.