Piaggio Sfera 50 AC - brak mocy przy minimalnych wzniesieniach

Witam co może być przyczyną tego że skuter przy minimalnych wzniesieniach nie chce jechać tak jak powinien wyciąga z 20km/h czasem i 10km/h nie mówie o jakichś hardkorowych górkach tylko minimalne praktycznie nie zauważalne lekkie wzniesienia asfaltu podejrzewam że coś z napędem bo reszte mam wszystko ok tylko stary wariator mam rolki jak były nowe to tez tak sie działo pasek Dayco nowy był i też tak było kolektor momentu obrotowego mam używany i niewiem czy to może być jego wina wydaje sie sprawny chociaż jak nim zakręciłem to ma lekkie bicie niewiem czy to ma znaczenie sprzęgło też mam użwane stan okładzin są w połowie zużyte dzwon nowy doszło do tego że skuter max jechał ok 40km/h obroty nie były wysokie zmieniłem sprężyne centralną na białą mallosi z tego co patrzyłem to ona miękksza była od mojej starej no ale nowa założyłem i poprawiła sie prędkość tylko że pod minimalne wzniesienie tak samo muł nie ma mocy wolno jedzie a i jak zmieniłem tą sprężyne centralną to pojawiły sie wibracje jakieś z napędu niewiem czego nie zawsze występują ale często co mam wymienić zeby to naprawić kolektor momentu obrotowego? nowe sprzęgło i mocniejszą centralke? nowy wariator i powinno już chodzić dobrze?

powinienneś wymienić wszystko co masz zużyte lub uszkodzone a całość wyregulować

najlepiej cały skuter , ktoś wie czego tak sie dzieje?

Skorzystaj z dobrej rady Wombata... zwłaszcza, że sam wiesz co masz mocno zużyte... kolejne durnowate pytania nie naprawią Twojego skutera...

durnowaty to masz łeb baranie

a ty masz szrota z pogietym korektorem, zjechanym sprzęgłem, częściami z przypadku i usiłujesz syfa plastrem leczyć.
Bujaj sie sam ze swoim złomem jak taki do przodu jesteś.

Paweł Gresz... napisał:

durnowaty to masz łeb baranie

+++
Ha, może masz i rację...
Ale skuter mam sprawny...
A ty nie... i nie wiesz ^czego tak sie dzieje^...

ale za to jaki ma świetny PiArrrrr. Od razu sobie ludzi zjednuje

Taaa... i skutery go lubią... chronią go przed nim samym...

Szerszeń Gucio i Druid Durnowaty Łeb... fajne macie nowe ksywki, panowie :-)))

Drużyna Pierścienia... tłokowego :P

dziewczyny widze ze sie nie znacie

bo my jesteśmy cienkie w uszach dziewczyny. Ale za to nasze pierdziki jadą pod górke jak chcą.

... pozostawiając za sobą subtelną woń zapachów niedopalonej etyliny 95 i frakcji aromatycznych castrola, motula i shella...

Paweł Gresz... napisał:

durnowaty to masz łeb baranie

Teraz to se sam zgadnij.

Ostrożnie Pawełku, bo jak trafisz na zły ^okres^, to możemy podrapać. Jak to panienki :-)))

coś posty poznikały i wymiana zdań straciła sens