Piaggio nrg mc3, problem z wolnymi obrotami

Sprawa wyglada tak.. W lecie wyregulowalem gaznik (swieca, kawa z mlekiem), wszystko ladnie smigalo i wgl. zaczalem jezdzic na początku tego sezonu i wszystko bylo ok. Ale gdy zrobilo sie troche chlodniej, skuterek nie chce chodzić na wolnych obrotach..

Srubke.od regulacji obrotow, ustawilem na maxa, w takim ustawieniu chodzi na niskich obrotach, ale tylko cieply. Zimny odrazu gasnie, do tego bez gazu nie zapali. Z kopa pali normalnie, na zimnym od 4-5, a na cieplym od 1. Tylko na rozrusznik na zimny musi krecic tak z 10 sec, na ciepłym tez nie najlepiej pali z rozruchu

Troche mnie to szczerze dziwi bo problemow nigdy takich nie bylo

Niestety gaźnikowce w małych pojemnościach są bardzo czułe na temperaturę (a w zasadzie na zmianę gęstości powietrza).
jak jest chłodniej to tlenu w zassanej objętości powietrza jest więcej a do tego w chłodnym silniku, chłodniejsza (wiec ciut gęstsza) mieszanka paruje gorzej. Opory rozruchu większe wiec i rozrusznik kręci wolniej. Wszystkiego po trochu.
Miedzy 0 a 20 stopniami jest około 10% różnicy w ilości tlenu w każdej dawce zasysanej przez silnik.
czasem wystarczy pokręcić śrubką od mieszanki (nie od obrotów) robiąc sobie letnią i zimową regulacje - a czasem nie. Przypadki są indywidualne

Nie zabardzo chcialbym sie ingerowac w mieszanke, bo wgl mnie jest dobra. Skuter równo przyspiesza, nie dlawi sie i ma dobre osiagi jak na 50cc. Mnie to dziwi ze roznica jest taka ogromna, w lecie jakbym ustawil tak srubke od obrotow to byly bardzo wysokie, na podnozce kolo sie szybko krecilo.

Tak, twoja mieszanka jest dobra - na lato i na rozgrzany silnik.

Jednak postanowiłem poprawić mieszanke, ale nic z tego..

Wyczyściłem gaźnik i dysze-nic nie pomogło.. więc zacząłem próbować kręcić tą śrubką: http://wrzuc.se/images/56f4136b816da.png

Nic nie pomogło to zmieniłem pozycje iglicy na jedno niżej (była na samej górze), również nic.. pozniej o jeszcze jedno msc iglice i dalej bez efektów..
Po wstępnym wyregulowaniu skuter normalnie jezdzi itd. ale nie chodzi na wolnych obrotach na żadnym ustawieniu... ja już nie mam pojęcia co jest nie tak

pozycja iglicy w zasadzie nie ma znaczenia dla wolnych obrotów tylko dla średnich zakresów. Na wolnych obrotach iglica jest praktycznie zawsze zamknięta.

a co może być tego przyczyną?