Piaggio Liberty 150 - POMOCY

Witajcie,

Kupiłam niedawno Piaggio Liberty 150 z 2003 roku. Skuter jest w opłakanym stanie ale jeździ. Nie mam za wiele informacji na temat tego skutera - może ma ktoś doświadczenie z takim - podobno 125 to to samo?
Proszę Was o pomoc bo kilka rzeczy trzeba zrobić żeby dobrze jeździł i nie wiem gdzie kupić lub je zrobić. Przy pracach nad skuterkiem pomoże mi pewnie ojciec lub brat.
1. Pasek napędowy - jaki i gdzie kupić?
2. Olej silnikowy - podobno jakiś Selenia ale nie wiem nic więcej - ile wchodzi i jak wymienić? Olej przekładniowy też nie wiem w jakiej ilości i jaki
3. Filtr oleju ?
4. Filtr powietrza - gdzie kupić i jaki?
5. Opona przednia to 80/80 16 ale totalny antyk - gdzie kupić i wyważyć koło?
6. Przednie zawieszenie bardzo mocno dobija - chyba nie ma już w nim oleju - przy hamowaniu ściąga trochę kierownice - jak się zabrać do rozbiórki jakie uszczelniacze powinny tam być - wymiar /marka?
7. Ze świecą i fajką nie powinno być problemu - pewnie mi dobiorą z katalogu ale oznaczeń nie znam.
8. Nie wiem czy nie powinno być przy tym silnika kick startera - chyba inne Liberty miały.
9. Klamka tylnego hamulca nie działa - prawdopodobnie linka do wymiany - czy będzie pasowała od 50/125?
Wiem że to dużo tematów na początek, ale chcę zrobić wszystko po kolei żeby jak najszybciej jeździć.
Jestem z Poznania. Może ktoś ma 125 albo 150 z Poznania?

Pozdrawiam
Monia