Piaggio Fly 50 4T problem z elektryką

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Piaggio Fly 50 4T problem z elektryką

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe nanook nanook 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe nanook
    nanook
    Użytkownik

Witam,

Przy próbie odpalenia rozrusznik wcale nie reaguje, nawet nie pstryka. Kopniakiem odpala bez problemu, światła świecą, niby wszystko OK ale po włączeniu kierunków światła przygasają, spada napięcie.
    Silnik działa dobrze i równo.
    Napięcie pomierzone na aku:
    – stacyjka OFF – około 10V
    – stacyjka ON, silnik wYłączony, napięcie – 8-9V; po włączeniu światła stopu napięcie spada do 5-6V
    – silnik włączony – 11,3V. Po włączeniu kierunkowskazów napięcie spada o około 3V i waha się o 1V. Czyli za niskie jest napięcie.

Sprawdziłem połączenia kabli, szczególnie przy prądnicy i masę przy regulatorze napięcia. Podejrzewam że padł regulator ale może to aku?
    Generalnie chodzi o to, że jutro ruszam w daleką trasę i chciałbym usłyszeć Wasze sugestie czy tego typu awaria (jeśli to regulator napięcia) pozwala jechać czy raczej rokuje że stanę w polu?

W obecnym stanie przejechałem 50km bez problemu. Ale nie wiem czy spadki napięcia nie spowodują uszkodzenia regulatora i problemów z zapłonem. Jak sądzicie?

Michał
    Użytkownik

Ja myślę, że to akumulator ;p

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe nanook
    nanook
    Użytkownik

Wymieniłem regulator napięcia i to nic nie pomogło.
    Na wysokich obrotach też jest niskie napięcie na kierunkowskazach (lekko pulsują i napięcie się zmienia, raz jest lepiej, raz gorzej, podczas gdy działają przygasa przednia lampa)
    Lampa przednia świeci dobrze na każdych obrotach i silnik działa dobrze.
    Rozrusznika nie mogę sprawdzić, bo akumulator jest rozładowany.

Proszę o pomysł co i jak dalej sprawdzać, zanim wpadnę w jakieś koszty.
    Dzięki

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie