PIAGGIO FLY 50 4T BLOKADA

Witam,jestem szczęśliwym posiadaczem Piaggio Fly z 2009.Zakupiony jako nówka w czerwcu zeszłego roku i do tej pory nawinęło się już 3 tyś kilometrów.Stwierdziłem,że czas najwyższy zdjąć blokadę.Z tego co się dowiadywałem w serwisie Piaggio przez telefon koleś gadał,że w tych droższych skuterach nie bawią się w 10 różnych blokad tylko jest jedna w cewko-module.Pytałem się ile by wzięli za ewentualne usunięcie jej to powiedzieli że coś w okolicach 300 zł by wyszło.Bardzo śmieszne.Dlatego szukałem odblokowanego modułu a ni chuchu nie mogę znaleźć.A na alledrogo są tylko do 2T :/ Może ktoś spotkał się z tym modelem/ma proszę o wszelką pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam

Ok nie uzyskałem odpowiedzi,ale w innym temacie znalazłem link do katalogu elektryki w motocyklach ---> http://www.wotmeworry.org.uk/manuals/useful%20info/Piaggio%20Tech%20Manuals.pdf

Jest tam zamieszczona instrukcja odblokowania modułu po przez jego nacięcie w określonym miejscu.W środku widocznie jest kabelek który w czasie przecinania się przerwał przez co moduł się odblokował :mrgreen: Skuterek lepiej się buja na starcie i rozpędza się do 70 km/h,gdzie wcześniej jechał maksymalnie 50 km/h :P

Cały zabieg trwał z 10 minut,a w serwisie chcieli zgarnąć 300 zł :roll: Jeszcze na dniach odkręcę pokrywę przekładni i zobaczę czy na wario jest podkładka...

cześć, mam ten sam skuter ale u mnie nacięcie nic nie dało. powiedz jak głęboko naciąłeś?

BTW na wario jest podkładka, niewielka ale jest

jesteś z wawy?

Witam,jednego dnia późnym popołudniem się za to zabrałem i troszeczkę naciąłem z obawy,że popsuję cały moduł.Założyłem moduł z powrotem i po jeździe próbnej okazało się,że to nic nie pomogło.Ale następnego dnia jeszcze raz spojrzałem na zdjęcie z tamtej strony i zauważyłem,że nacięcie jest aż do drugiego rzędu cyfer (tego górnego).Więc wziąłem tą piłkę i powoli piłowałem,aż poczułem i usłyszałem takie charakterystyczne skrobanie piłowanego kabelka :mrgreen: Wtedy po chwili odpaliłem i od razu zobaczyłem,że silnik wkręcił się na maksymalne obroty o wiele większe niż wcześniej :D Stwierdziłem,że sprawa załatwiona i powstałą szczelinę uszczelniłem silikonem.Tak więc wszystko gra i nie ma się co obawiać i można ciąć głębiej ,aż kabelek się przetnie.

Tak spodziewałem się,że jest jakaś podkładka.Ale nie wiem czy będę się dobierać do przekładni,bo przy 70 km/h silnik trochę wyje i czuć drgania w podłodze :wink: A tobie ile jedzie bez tej podkładki ?

Ja jestem z Grudziądza.

ja wtej chwili mam zdjętą tylko blokadę z wariatora bo piłowanie modułu mi nie wyszło i wyciągam licznikowe 55/h

a dałbyś radę wstawić jakieś zdjęcia modułu jak on wygląda po cięciu?

Ok,nie ma sprawy jestem w stanie się poświęcić i wymontuję w dzień przy okazji zobaczę czy szczelina jest dobrze zabezpieczona :wink:

a jeszcze powiedz - na jaka głebokość przecinałeś? Bo w tej insrukcji piszą że 3mm, ja przeciąłem ok 4-5 i dupa, nic się nie zmieniło- ale ciąłem samą krawędź, nie dociągnąłem do drugiego rzędu cyferek.

No właśnie zmierzyłem suw miarką jaką szerokość ma brzeszczot piłki i miała chyba 4 mm więc za drugim razem piłowałem aż całe ostrze się wgryzło do środka.A później zobaczyłem,że zamiast ciąć na samym rogu trzeba bardziej wzdłuż :wink: Do drugiego rzędu cyfer i przy samym tym zgrubieniu co jest ta wyższa część modułu...

a widzisz, to chyba tu jest pies pogrzebany. fajnie że znalazł się ktoś z takim skuterem jak mój. PZDR ;-)

Witam jak zrobic te naciecie o ktorym mowa na zdjeciu jest w poprzech kolega pisze cos o zrobienu wzdluz i nie wiem jak to zrobic:DD:D:

Dobra jutro zrobię fotkę,to się przyda bynajmniej wam i komuś innemu na przyszłość :D Teraz przez święta za bardzo nie chciało mi się wyciągać tego modułu :mrgreen:

wiadomo, mnie też by się nie chciało :-D

Daniello w drugim poście Termita jest link do pdf-a
ściągnij i zobacz strona 36

roomcajz- pisałeś wyżej,że jest podkładka na wario.Opisałbyś co po kolei odkręcać ?

Dziś patrzałem czy łatwo odkręcić ten czarny plastik przy wlewie oleju.Trochę kłopotliwy dostęp jest do górnej śrubki,bo wystaje tam obudowa ta przedłużona część podłogi gdzie jest podnóżek dla pasażera.Ale jakoś odkręciłem,gdy złożyłem coś w stylu zakrzywionego śrubokrętu z klucza imbusowego,nasadki i końcówki do wkrętów :mrgreen:
No i z tego co widziałem nie trzeba ściągać filtra powietrza,bo jest zamontowany gdzieś tam w tyle.

To napisz co i jak,albo jeszcze lepiej by było jak byś podrzucił numer gg jak masz oczywiście :-)

GG nie mam niestety :-(
dostęp jest kiepski

powiem tak- ja odkręcałem wszystkie plastiki z lewej strony skutera. Srubę która jest pionowo w dół i łączy podnóżek (powierzchnie podłogową) z tym szarym plastkiem od spodu - bo ta śruba jeszcze któryś z plastików trzymała. Filtra odkręcać nie trzeba, ja odkręcałem bo nie mogłem odpowiednio mocno kluczem ruszyć- od spodu są 2 duże śruby na krzyżakowy i cały filtr zsuwasz do góry. Trzeba odkręcić 3 śrubki przy korku oleju i zdjąć plastik połączony z rurką co daje nadmuch na przekładnie. Na czas zdejmowania osłony kartera trzeba odkręcic korek wlewu oleju. kopki nie trzeba zdejmować.
Ważna uwaga- BIERZ SIĘ ZA TO WSZYSTKO DOPIERO JAK MASZ JAK ODKRECIĆ WARIATOR. - czyli jeśli masz jakąś blokadę lub klucz pneumatyczny, lub rób to u mechanika który ci to odkręci pneumatykiem. ja wszystko z trudem odkręciłem bo miałem nadzieje że z wario coś wymyślę ale dupa. sam sobie zrobiłem blokadę do wario. zara pójdę jakieś fotki zrobić i wrzucę

http://w423.wrzuta.pl/obraz/6z0Nw8VKWiO/1

http://w423.wrzuta.pl/obraz/4whcvx6QSwu/2

moja hand made blokada wariatora- cacuszko:
http://w423.wrzuta.pl/obraz/7HTpS5vCmDI/3

aha i jak będziesz dokręcał śruby pokrywy kartera to rób to z wyczuciem- ja zbyt mocno kręciłem i 2 gwinty zerwałem :-D

siemka chlopaki modulek udalo mi sie odblokowac trafilem w maline za pierwszym razem teraz skuterek leci 70 na godzine ale zeby tak bylo musialem zdjac jeszcze pierscien na vario kiedy sciagnalem sama blokade obrotow to motorek odrazu zaczol lecciec 55km i mial wyzsze obroty naciolem bez problemu do drugirgo rzedu pod kotem takim jakbym przy okazji nacinal ta wyzsza czesc modulu po chwili natrafilem na przewod ktory blyszczal sie w rowku po brzeszczocie naciolem az znikl z rowka i teraz jest malina jak ktos ma jakies pytania pisac na gg 59954522:)Pozdro

Hmm teraz tak sobie myślę,że ja chyba nie mam tej podkładki na wario.Bo mój od nowości dochodził do 55 czasami.A teraz jak moduł odblokowałem,to 70 czasem uda się 75 :-) Więc do przekładni nawet nie będę się dobierał :mrgreen:

Daniello1981 a po zdjęciu tego pierścienia na vario, skuter jechał Ci szybciej czy tak samo jak przed zdjęciem? Pisałeś że obroty dostał wyższe ale zastanawiam się czy ten pierścień ma jakiś wpływ na prędkość.

Pewnie że ma wpływ, jak masz pierścień to blokuje on wario przed dosunięciem się do przeciwtależa, przez co pasek nie może wejść wyżej, dając wyższe przełożenie i tym samym powodując, że skuter jedzie szybciej. Jest to najczęściej spotykana blokada w skuterach.