PIAGGIO FLY 50 4T BLOKADA

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning PIAGGIO FLY 50 4T BLOKADA

Ten temat zawiera 24 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe dziadeko1 dziadeko1 8 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe TERMIT_PL
    TERMIT_PL
    Użytkownik

Witam,jestem szczęśliwym posiadaczem Piaggio Fly z 2009.Zakupiony jako nówka w czerwcu zeszłego roku i do tej pory nawinęło się już 3 tyś kilometrów.Stwierdziłem,że czas najwyższy zdjąć blokadę.Z tego co się dowiadywałem w serwisie Piaggio przez telefon koleś gadał,że w tych droższych skuterach nie bawią się w 10 różnych blokad tylko jest jedna w cewko-module.Pytałem się ile by wzięli za ewentualne usunięcie jej to powiedzieli że coś w okolicach 300 zł by wyszło.Bardzo śmieszne.Dlatego szukałem odblokowanego modułu a ni chuchu nie mogę znaleźć.A na alledrogo są tylko do 2T :/ Może ktoś spotkał się z tym modelem/ma proszę o wszelką pomoc w tej sprawie.Pozdrawiam

TERMIT_PL
    Użytkownik

Ok nie uzyskałem odpowiedzi,ale w innym temacie znalazłem link do katalogu elektryki w motocyklach —> http://www.wotmeworry.org.uk/manuals/useful%20info/Piaggio%20Tech%20Manuals.pdf

Jest tam zamieszczona instrukcja odblokowania modułu po przez jego nacięcie w określonym miejscu.W środku widocznie jest kabelek który w czasie przecinania się przerwał przez co moduł się odblokował :mrgreen: Skuterek lepiej się buja na starcie i rozpędza się do 70 km/h,gdzie wcześniej jechał maksymalnie 50 km/h 😛

Cały zabieg trwał z 10 minut,a w serwisie chcieli zgarnąć 300 zł 🙄 Jeszcze na dniach odkręcę pokrywę przekładni i zobaczę czy na wario jest podkładka…

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe roomcajz
    roomcajz
    Użytkownik

cześć, mam ten sam skuter ale u mnie nacięcie nic nie dało. powiedz jak głęboko naciąłeś?

BTW na wario jest podkładka, niewielka ale jest

jesteś z wawy?

TERMIT_PL
    Użytkownik

Witam,jednego dnia późnym popołudniem się za to zabrałem i troszeczkę naciąłem z obawy,że popsuję cały moduł.Założyłem moduł z powrotem i po jeździe próbnej okazało się,że to nic nie pomogło.Ale następnego dnia jeszcze raz spojrzałem na zdjęcie z tamtej strony i zauważyłem,że nacięcie jest aż do drugiego rzędu cyfer (tego górnego).Więc wziąłem tą piłkę i powoli piłowałem,aż poczułem i usłyszałem takie charakterystyczne skrobanie piłowanego kabelka :mrgreen: Wtedy po chwili odpaliłem i od razu zobaczyłem,że silnik wkręcił się na maksymalne obroty o wiele większe niż wcześniej 😀 Stwierdziłem,że sprawa załatwiona i powstałą szczelinę uszczelniłem silikonem.Tak więc wszystko gra i nie ma się co obawiać i można ciąć głębiej ,aż kabelek się przetnie.

Tak spodziewałem się,że jest jakaś podkładka.Ale nie wiem czy będę się dobierać do przekładni,bo przy 70 km/h silnik trochę wyje i czuć drgania w podłodze 😉 A tobie ile jedzie bez tej podkładki ?

Ja jestem z Grudziądza.

roomcajz
    Użytkownik

ja wtej chwili mam zdjętą tylko blokadę z wariatora bo piłowanie modułu mi nie wyszło i wyciągam licznikowe 55/h

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    roomcajz
    Użytkownik

a dałbyś radę wstawić jakieś zdjęcia modułu jak on wygląda po cięciu?

TERMIT_PL
    Użytkownik

Ok,nie ma sprawy jestem w stanie się poświęcić i wymontuję w dzień przy okazji zobaczę czy szczelina jest dobrze zabezpieczona 😉

roomcajz
    Użytkownik

a jeszcze powiedz – na jaka głebokość przecinałeś? Bo w tej insrukcji piszą że 3mm, ja przeciąłem ok 4-5 i dupa, nic się nie zmieniło- ale ciąłem samą krawędź, nie dociągnąłem do drugiego rzędu cyferek.

TERMIT_PL
    Użytkownik

No właśnie zmierzyłem suw miarką jaką szerokość ma brzeszczot piłki i miała chyba 4 mm więc za drugim razem piłowałem aż całe ostrze się wgryzło do środka.A później zobaczyłem,że zamiast ciąć na samym rogu trzeba bardziej wzdłuż 😉 Do drugiego rzędu cyfer i przy samym tym zgrubieniu co jest ta wyższa część modułu…

roomcajz
    Użytkownik

a widzisz, to chyba tu jest pies pogrzebany. fajnie że znalazł się ktoś z takim skuterem jak mój. PZDR 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 25 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie