Piaggio fly 2t

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    adam1
    Użytkownik

Na poczatek chcialbym sie przywitac
    Jakies cztery miesiace temu kupilem piaggio fly 2T z przebiegiem 20 000 km. Co mnie nurtuje w nim to:
    1 problem z odpaleniem. Rano odpala w momencie dotkniecia startera(ulamek sekundy), natomiast po jego wylaczeniu po pietnastu minutach trzeba sie troche nakrecic rozrusznikiem i przekrecic manetke gazu prawie do oporu, zeby zaskoczyl
    2 po przekroczeniu predkosci okolo 45km/h tyl wydaje dziwne dzwieki, wydaje mi sie ze to lozyska tylnego kola, wyczuwalny maly luz
    3 zaraz po odpaleniu zimnego silnika mam problem z ruszeniem z miejsca, wchodzi na obroty ale odrobine zanisko, musze pulsacyjnie dodawac gazu by ruszyc ,to samo jest z jego predkoscia(bardzo wolno sie rozpedza). Wszystko mija po prezjechaniu okolo 200m
    4 jego spalanie to 6,2 do 6,6 l/100km wydaje mi sie ze odrobine zaduzo
    5 bardzo wolno przyspiesza

Dodam jeszcze iz mieszkam w NL a tu dziela skutery na snor i brom, nazwa odnosi sie jedynie do osiaganej maksymalnej predkosci 25 lub 55km/h(blokuja je elektronicznie). Ja kupilem ten wolniejszy by jezdzic bez kasku. Ktos pewnie zdja blokade bo jechalem ponad 50. Jestem tez „techniczny” , rocbieralem i zmienialem silniki w samochodach, ze skuterem to jest moje pierwsze spotkanie, a niechce chodzic po omacku ,zeby czegos nie popsuc.

Licze na wasza pomoc
    Pozdrawiam

martin1996a
    Użytkownik

Z tego co wyczytałem to wariator i rolki do wymiany, wymień dysze na 0,65 to spalanie zmiejszy się tak do 3-4,5l jak wydaje dziwne dzwięki to sprawdz czy wydech się nie rusza i może te dzwięki wydobywają się od rączek pasażera , Bo w moim Romet 700 2t po przekroczeniu 45km/h zaczynają się wydobywać dzwięki od rączek pasażera i od 45km/h wydobywa się dzwięk jak by turbina się włanczała i odrazu leci do przodu (ale tam nie ma żadnej turbiny bo to skuter xD)

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

adam1
    Użytkownik

Gdze mozna takie dysze dostac ?
    Wariator….. musze znalesc czas zeby mu sie przyjzec….hmm

martin1996a
    Użytkownik
    adam1
    Użytkownik

Dzieki za pomoc , ale podejzewam , iz koszt przelewu i przesylki kilkukrotnie przewyzszy wartosc towaru, poszukam na miejscu.
    Podczas rozkrecania wariatora musze uwazac na cos , lub w odpowiednij kolejnosci rozkrecac…… ? Czy poprostu rozkrecac ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button