Piaggio fly 125 ile oleju do lag

Witam, od dłuższego czasu nie mogę znaleźć w internecie informacji ile oleju zalać do lag w Piaggio Fly 125 2003r. Pomożecie?

a ile spuściłeś ?

Coś Ci wyjaśnie, lagi to nie są 2 rurki z olejem. W jednej goleni może być więcej oleju w drugiej mniej, już mówię dlaczego. Producenci często stosują tłumiki dobicia i odbicia i często jest tak, że tłumik dobicia jest w jednej goleni a odbicia w drugiej, analogicznie bywa tak też ze sprężynami, że w jednej goleni może być olej w drugiej sprężyna. Dlatego ważnym jest zmierzenie ilości spuszczanego oleju dla każdej goleni. Nie możesz znaleźć info w serwisówce bo nikt go tam nie daje, to nie simson. Teraz pozostaje Ci metoda prób i błędów. W większości 125ccm takich jak Honda czy inne markowe pojazdy ilość oleju na goleń to około 509ccm czyli 509ml. Zacznij od tego progu i stosownie do zachowania zawieszenia ujmuj lub dodawaj oleju. Nalej oleju W15 albo W20 w zupełności wystarczy.

500? wszędzie widzę coś w okolicy 100ml np. honda paneheon125, wchodzi do niej 127ml na lage, ja nie wiem ile było u mnie, kupiłem mocno cieknące lagi, spuściłem z nich ledwie kilka/kilkanaście mililitrów oleju

wg tego to jest 130ml
https://www.putoline.com/en/product-recommendation/motorcycles-scooters-mopeds-quads-atv/piaggio/fly/fly-125/50113/201859/#!/component:201859/