PEUGEOT XR6

Witam. Chciałbym kupić Peugeot XR6,ale mam 191cm wzrostu i nie wiem czy nie będę wyglądał na nim komicznie :D Jak sądzicie? Chciałbym jeździć w dłuższe trasy i nie wiem czy nie będą mnie bolały plecy :)

to jest mały motorek wiec luksusów się nie spodziewaj. zwłaszcza że ścigacze to nie są jednostki do wygodnych długich tras - własnie m.in z racji pozycji za kierownicą

Dzięki za wypowiedź. Znajomi na ten wzrost polecili mi żebym szukał czegoś w enduro,bo na ten wzrost to na pewno lepiej. Tylko czy motocykle enduro nadają się do długich tras? :)

Wiesz, są ludzie co długie trasy typu maraton - biegają... to tak ciężko powiedzieć co sie nadaje a co nie bo to sprawa indywidualnych preferencji.
Zasadniczo "długich" to też pojęcie względne.Ja po rodzinnej wiosce robie 40km jadąc do centrum i wracając i to jest jakby "podróż lokalna" a nie długa trasa. A dla kogoś innego 15km to już dalszy wypad bo przejedzie 5 miejscowości
Dla mnie te dłuższe to te od 100km w górę. Tutaj mnie zniechęcają osiągi,wibracje, hałas 50tki i w takie się pierdzikiem nie wypuszczam. Zwłaszcza że niemożność wjazdu na drogi ekspresowe wymusza ciśnięcie pipidówkami dookoła.

Ja chciałbym zacząć od 50tki,bo będzie to mój pierwszy motocykl tak więc chciałbym zacząć od czegoś spokojnego. No ja mam na myśli te podróże ponad 100km. Wracając do motocyklu szczerze powiedziawszy te motocykle enduro jakoś mnie nie przekonują i wolałbym jakiś motorower,tylko czy znajdzie się taki na mój wzrost. Nie musi wyglądać sportowo jak ten Peugeot,byle by to nie był enduro i dobrze,żeby pasował do mojego wzrostu. Znasz może jakąś maszynę,która będzie pasować? :)

125 też jest spokojne (naprawde to żadna dzika maszyna) a ma tą zalete że poza miastem pozwala sie poruszać ze stałą predkością bardziej zbliżoną do ogółu samochodów. Jest to wręcz BEZCENNE bo nie jesteś zawalidrogą wiec redukuje to ilość manewrów wyprzedzania cię (niektórzy bedą chcieli ci coś udowodnić) oraz redukuje możliwość najechania z tyłu przez tych co dziko wyprzedzają bez dostatecznej widoczności.
Mamy na drogach mase palantów niestety-a jadąc krajówką 70-80 jesteś członkiem stada a nie zawalidrogą z innej bajki.
Wiec jeżeli możesz używać 125 to bierz. Tu i wybór większy bo maszyny ciut większe a nawet trafiają sie modele wychodzące normalnie w 300-500 pojemności ale ze 125.

A skoro to musi być jednak 50 to z punktu widzenia ergonomii przy twoim wzroście musisz szukać czegoś z klasyczną postawą (klasyczny motor - płaska kanapa na której sie w razie czego odsuniesz do tyłu) albo coś chopperowatego - to sie na tym wyciągniesz.
natomiast ergonomia ergonomią a jest jeszcze kwestia własnych preferencji - jak pisałem. No i tego ile masz do wydania.

W tym roku kończę 18 lat,więc mógłbym już robić prawko na kategorię A1 i zakupić sobie motorower o pojemności 125cm3. Będę również zdawać na prawo jazdy,ale czekać 3 lata,aby móc jeździć motocyklami o takiej pojemności to nie chce mi się :) Tak więc jak pisałeś popatrzę za jakimiś 125,mój budżet to 4,5 tys,więc jeśli masz jakieś propozycje mieszczące się w tej cenie to możesz podać z chęcią się zapoznam :)

Nie lepiej A2?