Peugeot vivacity nie wkręca się na obroty, przerywa/szarpie

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Skutery Peugeot vivacity nie wkręca się na obroty, przerywa/szarpie

Ten temat zawiera 10 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Grzybek Grzybek 1 lat, 3 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Grzybek
    Grzybek
    Użytkownik

Dzień dobry
    Mam problem ze swoim skuterem vivacity 50. Ostatnio po małej wywrotce (nic się nie połamało) skuter nie chce się wkręcić na obroty, nie ma mocy i rozpędza się tylko do około 20km/h po czym zaczyna szarpać tak jak by mu brakowało paliwa. Full gaz na manetce a skuter przyspiesza i zwalnia samoczynnie. Niestety nie pomyślałem żeby nagrać filmik a już jest za późno bo rozebralem go już prawie na części pierwsze. Wszystko w nim jest seryjne(prócz gaźnika, wstawiony jest zamiennik) skuter z 2006r od nowości w moich rękach zrobione 3000km bo cały czas coś się w nim psuło tak więc więcej stoi niż jeździ. Zaworek paliwowy membranowy zastąpiłem zwykłym zaworkiem, gaźnik wyczyscilem I wymylem. Świeca nowa, moduł zapłonowy wymieniłem na nowy(odblokowany). Rozebralem cylinder. tłok jak i cylinder sa w bardzo dobrym stanie choć osad na świecy i tłoku oznaczał że mieszanka nie była dobra :/. Nie wiem co robić czy inwestować w nowy gaźnik (około 250zl oryginalny) , czy szukać przyczyny w innym miejscu.

Grzybek
    Użytkownik

Podejrzenie padło na lewe pewietrze jakie dostawalo sie do silnika za gaźnikiem. Zamówiłem wszystkie uszczelki, jutro powinny do mnie przyjść złożę wszystko na starym gaźniku albo na oryginalnym albo na zamienniki jeszcze nie wiem i jak okaże się że winne było lewe powietrze to dam znać 🙂 wrzucił bym zdj ale nie wiem czy się da bezpośrednio na forum.

Czytaj
    REKLAMA

Zimowy przegląd w ASO Honda do 25% taniej

Nie czekaj w kolejce na serwis wiosną. Skorzystaj z zimowego przeglądu w ASO Honda i zyskaj do 25% na olej, części i serwis.W akcji biorą udział wszystkie autoryzowane stacje obsługi Honda. Umów się na wizytę u lokalnego dealera pomiędzy 14 października, a 21 grudnia 2019.
    Grzybek
    Użytkownik

https://www3.zippyshare.com/v/OIvgswvh/file.html

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 3 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Grzybek Grzybek.
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 3 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe Grzybek Grzybek.
    Zdjęcie profilowe TiG3R999
    TiG3R999
    Użytkownik

jaka świeca? Mam tak samo w moim piaggio okazuje się teraz, że poprostu ciągle zalewa świecę na dyszy 50, a teraz w ogóle nie odpala.

• Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 3 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe TiG3R999 TiG3R999.
    TiG3REK
    • Odpowiedź ta została zmodyfikowana 1 lat, 3 miesiące temu przez Zdjęcie profilowe TiG3R999 TiG3R999.
    Zdjęcie profilowe TiG3R999
    TiG3R999
    Użytkownik

znaczy przepraszam świeca*

TiG3REK

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Grzybek
    Użytkownik

Panowie sytuacja wygląda tak że wymieniłem gaźnik na nowy, uszczelki pod głowica i cylinderem. Wywaliłem pompke powietrza która pompowala powietrze do tłumika i zaslepilem otwór w bloku metalowa blacha z uszczelka (wszystko jest szczelne) wstawiłem nowa cewkę wraz z przewodem i fajka, wymieniłem wszystkie przewody (paliwowy, podciśnieniowy, I olejowy) rozebralem magneto żeby sprawdzić czy nie zcieło klina i wszystko jest ok. Przerywacz, impulsator czujnik położenia wału zwał jak zwał też jest prawdopodobnie dobry(rezystancja równe 120omow, rośnie jak zbliża się wypustka na magnecie) Skuter dalej nie chce odpalić nawet się już nie odzywa nawet po wlaniu ” sety” do cylindra, próbowałem nawet psykac plakiem do gaźnika i nawet na chwilę nie załapał. Rozkrecalem go wiertarka do wysokich obrotów i nic. Ostatnim podejrzanym jest moduł CDI bo ten drugi zapłonowy już wymieniłem. Już nie wiem co może z nim być :/

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

jak masz iskre to ten CDi tak nie bardzo podchodzi.
    a stan zaworka membranowego i kompresji?

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Grzybek
    Użytkownik

Pierścionków nie wymieniłem, tłok jak i cylinder był w dobrym stanie (skuter ma niecałe 3500 km), kompresji nie sprawdziłem bo nie mam takiego manometru, musiał bym podjechać do jakiegoś mechanika. Zaworek był wymieniany jakiś 1000km temu powietrze puszcza tylko w jedna stronę. Nie wiem co jest grane ale jak by nie miał nawet kompresji za dużej to i tak powienien się chociaz z raz odezwać. Gaźnik wstawiłem nowy, jeszcze nic nie regulowałem nic śrubkami od mieszanki. Paliwo do cylindra dociera, świecę czyściłem kilka razy, przedmuchałem cylinder jak i dół silnika.

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

gaźnik trzeba wyregulowac – to podstawa.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
    Grzybek
    Użytkownik

Ale regulowane na starym gaźniku nic to nie dawało. Wcześniej na nim palił. Mam już 3 gaźniki na dwóch regulowalem śruba od mieszanki I nic to nie daje. Możliwe że iskra nie jest w odpowiednim momęcie:/ Jutro sprawdzę kompresję 🙂

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 11 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie