Peugeot vivacity i czarna świeca

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Peugeot Peugeot vivacity i czarna świeca

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Wombat Wombat 2 lata temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe peugeotvivacity
    peugeotvivacity
    Użytkownik

Witam, ostatnio skuter w ogóle nie chciał palić, więc postanowiłem podregulować gaźnik, po pełnym zakręceniu mieszanki i odkręceniu o pół obrotu świeca była cała czarna, dołączam zdjęcie https://scr.hu/RdYrBN . Skuter przed wyjęciem świecy pochodził około 5 minut. Mam kilka pytań, oto one.
    1. Kupiłem nową świecę, czy regulować na starej wyczyszczonej i włożyć nową, czy od razu na nowej?
    2. Skuter jedzie około 55km/h. Blokada z wariatoru chyba ściągnięta, z wydechu nie. Postanowiłem kupić nowy moduł odblokowany. Po wymianie będzie konieczna regulacja gaźnika czy nie? Nic się nie zepsuje od odblokowanego modułu na seryjnych częściach ?
    3. Zamówiłem nowy filtr powietrza polini. Czy to dobry wybór? Dobrym pomysłem jest popsikać go WD-40, z powodu iż nie mam oleju do filtrów?
    Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi! Pozdrawiam Cieplutko !

Dawid
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nie psikaj filtra WD40… skąd ludzie takie pomysły biorą?
    Filtrów suchych się nie polewa niczym bo jak nazwa wskazuje – są SUCHE.

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    peugeotvivacity
    Użytkownik

A co do reszty pytań ?

Dawid
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

nic. stan świecy się sprawdza po nagrzaniu silnika i kilkuminutowej jeździe a nie po kilkuminutowej pracy na wolnych.
    a co do modułu i regulacji to nie wiadomo – jezeli moduł ci podniesie ogranicznik obrotów w gaźnik tam przestanie wyrabiać to trzeba bedzie regulować

peugeotvivacity
    Użytkownik

A jeżeli moduł podniesie ogranicznik obrotów i gaźnik przestanie wyrabiać, to mam wyregulować gaźnik śrubką od obrotów czy od mieszanki ? Dokręcić lekko czy odkręcić? Mam 14 lat i dopiero moja przygoda z motoryzacją się zaczyna, więc nie wiem do końca jak to dobrze zrobić.

Dawid

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

wiec użyj wyszukiwarki i przeczytaj 2-3 artykuły o regulacji gaźnika.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie