Peugeot Tweet 50 czy warto

Witam, Szukam dużego skutera na sporych kołach. Zainteresował mnie Peugeot z tematu. Co o nim uważacie? Czy warto zapłacić za ten skuter 8300zł? Skuterem będzie jeździła po mieście wysoka osoba 186cm głównie po mieście.
Skuter z 2018r.

Strona skutera skąd chcę zakupić
https://www.olx.pl/oferta/peugeot-tweet-50-euro-4-wtrysk-kola-16-cali-serwis-raty-dowoz-CID5-IDuUVpn.html#551bb60b5f

Proszę o opinie.
Pozdrawiam

skuterek 50cm na takich wielkich kołach to bedzie ledwo jechał

Rozumiem, dziękuję za odpowiedź. W takim razie odpuszczam.

szukaj sporego skuera elyseo, elystar, betWin na kołach 13". jeszcze motorower z biegami i napędem łancuchem na 16" kołach ma racje bytu ale motorower z przekładnią cierną co pożera 17-25 mocy na tarcie na wielkich kołach to bardzo marne rozpedzanie. fizyki nie przeskoczysz.

musi być 50? nie da rady nic typu agility 16+ w pojemności 125? jeździ to niewiele lepiej niż dobre 50 2T bez blokad ale kulturalniej, taniej i bez hałasu takiego. No i te duże koła go tak nie zabijają w osiągach

Nie wiem jak można coś doradzać jak się tym nie jeździło, nie posiadam takiego skutera, z tego co widziałem na tubie to max 65 kmh, przyspiesza nieźle, duże koła to komfort jazdy, uzależnionej od zawieszenia. Najlepiej jest przetestować taki nabytek przed kupnem, nie wiem czy sklepy dają taką możliwość przetestowania przed kupnem.

nie trzeba jeździć słabym skuterem na wilkich kołach żeby wiedzieć że zjawisko fizyczne “siła razy ramie” - działa.
Duże koła potrzebują więcej mocy i Nm bo trudniej jest nimi zakrećić. Duże koło to duża zmiana przełożenia głównego. proste jak cep. Taki skuter z natury jest mniej dynamiczny.