Peugeot Speedfight III 3 2013R : warto kupić ?

Proszę napiszcie co sądzicie o tym skuterze:http://otomoto.pl/peugeot-speedfight-iii-3-2013r-405km-przebiegu-2t-M3879835.html.Jestem dziewczyną i od dawna planuje kupić skuter. Ten mi się spodobał i planuje w sobotę go kupić, warto ? Trochę wiem, ale jeszcze mi powiedźcie o co się pytać przy kupnie takiego skuterka ?
Jest jeszcze opcja, że kupie nowego junaka http://otomoto.pl/junak-inny-mod-804-salon-serwis-bonusy-M3867099.html.
Jak myślicie co jest lepsze i warte tej ceny ?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi.

Moim zdaniem lepszy jest peugeot i bym go kupił ale wybór należy do ciebie

Mialem z tym modelem dlugo stycznosc. Ogolnie silnik, podzespoly ok, ale na paru elementach rdza, farba odpadla a zatyczka od gniazdka 12V oderwala sie po 5 uzyciach. Nie wiem, moze jak ktos dba jeszcze bardziej nie wyciagajc skutera nawet z garazu to jego sprawa. Skuter byl uzywany przez 3 miesiace zimy i silnikowo dobrze sie spisywal. Minal juz rok i stan jest gorszy niz mojego Piaggo Skipper 125 z 96r. Mowa o Speed Fighcie

Ja go w zimie nie będę używała, a pierwszy właściciel miał go 4 miesiące,więc powinno być ok.

Magda, nie wiem czy wiesz, ale tej aukcji juz chyba nie ma bo jak klikam w link to pisze ze "jestes w lesie".

Wiem,że nie ma bo gościu wycofał na moją prośbę.Mam go w sobotę kupić, ale się jeszcze zastanawiam.

Sprawdz czy elementy nie sa zardzewiale. Tlumik razem z kolankiem po roku w \\\"moim\\\" exemplarzu sa juz rude od rzdzy. Farba na lusterkach czy nie zeszla do metalu(mysle ze mogla to byc to usterka tylko w moim exemplarzu), czy wszystkie srobki sa na swoim miejscu. By sprawdzic czy sa orginalne sa koloru ciemno zielonego(by sprawdzic czy nie byl rozkrecany przez nie fachowcow. Ogolnie nic wiecej nie powinno sie spierdzielic jesli przebieg jest autentyczny. Powiem Ci, ze \\\"moj\\\" skuter ma juz przejechane prawie 7 tysiecy, byl uzytkowany w trudnych warunkach, codziennie 50km po gorach, piasku i zwirze. Silnik to najlepsza czesc w tych skuterze, osiagi to juz inna bajka ale glownie chwale go za niezawodnosc. Jedynie nieraz lubi splywac paliwo spowrotem do baku ale to nie problem. Jakosc juz taka jaka jest, nie jest tak dobrze jak przy naprzaklad Aprilli lub Piaggo ale nie jest az tak bardzo zle. Wez lepiej kogos kto sie moglby znac, ojciec, brat, chlopak lub mama, siostra, chlopak (mowiac ze jestes hetero;P). Nie znam Cie ale zawsze bierze sie osobe towarzyszaca.Bardzo wazne, sprawdz czy silnik jest zimny a najlepiej zawdzon i go uprzed by go nie odpalal bo chcesz zobaczyc jak odpala na zimnym(wiem o czym mowie, samego mnie tan blad kosztowal jakies 700 stowek, nawet mnie w servisie oszukali) Kazde uszkodzenie nie uwzglednione w ogloszeniu upowaznia do zbicia ceny. Zycze by nie okazal sie kupa zlomu;D. Pozdrawiam Bartek.

Dzięki. Na pewno przydadzą się mi te informacje :)Wszystko jeszcze sprawdzę przed kupnem. Również pozdrawiam.

Ja bym kupił Speedfighta 2 bo nie jest robiony w chinach jak speed 3.Osobiście posiadam speda 2 i jak narazie chodzi jak zegarek

dawcanaspeed... napisał:

Ja bym kupił Speedfighta 2 bo nie jest robiony w chinach jak speed 3.Osobiście posiadam speda 2 i jak narazie chodzi jak zegarek

Tak, kolego tez bym wybral dwojke ale kolezanka akurat ma okazje kupic 3. I pytala sie czy oplaca sie kupic owy skuter, Junak'a jej odradzilismy dlatego ze SF3 z przebiegem rzedu 500km jest i tak lepszy jakosciowo niz nowy Junak.

No też mi się wydaje, że jednak lepiej kupić używanego speeda niż junaka. A słyszałam, że speed 3 jest tylko składany w chinach, ale nie na ich częściach.

maga600 napisał:

No też mi się wydaje, że jednak lepiej kupić używanego speeda niż junaka. A słyszałam, że speed 3 jest tylko składany w chinach, ale nie na ich częściach.

No podobno tak, silnik to i tylko i wylacznie Peugota jak sie nie myle minerali. Dobre sliniki. Co do plastikow to jednak lepsze byly w SF2, tutaj troche trzeszcza ale nie tak barzdo jak by to mozna bylo sobie wyobrazic. Szkoda ze taraz nie robi sie zbytnio sprzetu z pasja a zeby sie tylko dobrze sprzedalo a potem hulaj wioska. I jak tam przed zakupem, bierzesz kogos ze soba?

No jadę z tata, ale jeszcze chyba wezmę kolegę który bardziej się na tym zna. Ciekawi mnie ta cena, która jak mi się wydaje jest trochę za niska, a wy jak myślicie ?

maga600 napisał:

No jadę z tata, ale jeszcze chyba wezmę kolegę który bardziej się na tym zna. Ciekawi mnie ta cena, która jak mi się wydaje jest trochę za niska, a wy jak myślicie ?

ostatnio widzialem nowego za 6500-7000zl. A tuatj zaplacilismy za darkside 2500€ czyli ponad 10000zl

No ja nowego ostatnio za 8400zł widziałam. Czyli jest ok ?

a on ile?

No 4200 zł. Jednak za tydzien kupuje, bo gościa wczoraj nie było w domu.

Speedfight3 jest cały produkowany w chinach tylko za lepsze pieniądze

guliwer55 napisał:

Speedfight3 jest cały produkowany w chinach tylko za lepsze pieniądze

i z lepszych materialow nie dodales

maga600 napisał:

No 4200 zł. Jednak za tydzien kupuje, bo gościa wczoraj nie było w domu.

Cena jak na uzywke to jest ok.