Peugeot speedfight 2 maly problem z jazda

Witam moj maly problem polega na tym, ze podczas jazdy, a nawet jak dodam gazu z hamulcem to zaczyna cos rzęzić tak jakby szurac no nie mam pojecia co to moze byc. ; / Tak troche to wyglada mi jak sa w rowerzze lozyska rozwalone to tak rzęzi, w skuterze sa jakies lozyska ? Takze licze na wasza pomoc ; d Z gory dzieki

z kat ten dzwiek?

nie mam pojecia skad wydaje mi sie ze gdzies ze srodka

pewnie lozyska zdejmij pokrywe ptzekladni i sprawdz czy nie ma luzow na wale i na sptzegle jesli sa to wymiana lozysk sie klania jaki przebieg masz?

17 tys ostatnio weszlo xd wymieniany byl tylko wariator i gdzie jest ten wal o ktorym mowisz ? Bo nie rozumiem ;d

czyli nie wiele jak na peugeota wlasnie wariator do niego jest przyczepiony poruszaj gora dol na boki i zobaczysz czy jest luz

no a jesli nie to jest powodem to co moze byc ?

Na 99% łożysko na wałku sprzęgła. Potem uszkodzone sprzęgło, wariator, może rolki wytarły się? Albo taki rozrusznik się obluzował? Zdejmij obudowę przekładni i sprawdź luzy na tych elementach, zdejmij wariator, pokręć trochę korektorem momentu obrotowego (znajduje się za sprzęgłem - to te dwa talerze na których jest pasek) Może one mają luzy? Zacznij od pokręcenia kołem, usłyszysz wtedy coś jeśli to łożysko będzie uszkodzone.

Tylko sluchajcie propo lozyska jak byloby rozwalone to nawet jakbym dawal gazu na hamulcu to tez sie rusza jakos ? Bo nawet przy hamulcu jak daje gazu to tak rzęzi jakos ; /

odkrec ta pokrywe i sprawdz

Tak może być ponieważ dzwon sprzęgła jest osadzony na wałku który idzie do przekładni zębatej. Na tym wałku są osadzone talerze na których jest pasek i sprzęgło. Między wałkiem dzwonu sprzęgła a samym sprzęgłem jest łożysko, drugie powinno być przy talerzach - to jest korektor momentu obrotowego. Sam wałek dzwonu sprzęgła jest łożyskowany na jednym lub dwóch łożyskach. Ma prawo odzywać się przy takim przebiegu, dla porównania łożyska w silnikach P/G potrafiły wysypywać się po 10 - 15 tys km niszcząc powoli przekładnie. Bodajże w okresie od '96 do '98 takie łożyska montowali.