Peugeot nie odpala

Witam, mam peugeota v- clic'a z 2009 r. i mam problem z odpalaniem gdy jest zimny silnik. Kiedy wyciągam go z garażu to odpala dopiero po mniej więcej trzeciej próbie i tylko gdy dodam gaz. Nie wiem czy ma to coś z tym wspólnego ale czasami podczas jazdy się dławi, albo gdy gwałtownie ruszam brakuje mu mocy. Skuter jest odblokowany. Bardzo proszę o pomoc i w miarę możliwości wytłumaczenia jak pięciolatkowi bo jestem w tym od niedawna i nie wszystko znam. Z góry dzięki za pomoc :)

Zmniejsz lub zwiększ wolne obroty sprawdz czy nie łapie lewego powietrza

Fubu2PL napisał:

Zmniejsz lub zwiększ wolne obroty sprawdz czy nie łapie lewego powietrza

obroty wiem jak a powietrze... nie bardzo :D

czyli np przy gazniku jest króciec od filtra powietrza sprawdz czy jest dobrze docisnięty,dokręcony, i czy nie ma dziur a i jeszcze jedno czy w filtrze pow miałeś blokade jesli tak to musisz regulować gaznik

Fubu2PL napisał:

czyli np przy gazniku jest króciec od filtra powietrza sprawdz czy jest dobrze docisnięty,dokręcony, i czy nie ma dziur a i jeszcze jedno czy w filtrze pow miałeś blokade jesli tak to musisz regulować gaznik

w filtrze powietrza była blokada którą zdjąłem ale potem zpowrotem założyłem bo nic nie dała

czyli pozostały wolne obroty i lewe powietrze

witam kupiłem skuter dla żonki peugeot speedfight2 2T 2002 rok przejechala nim jakies 150 km i mam problem z odpalaniem. Jak jest zimny raz odpali bez problemu a trzy razy nie, trzeba go kręcić i filtr zatykać nie kiedy to pomaga. Ale dzis to stanoł na amen iskra jest super paliwo dostaje bo troche zalewa świece.Jak wyregulować gaźnik i jak sprawdzić kompresje