Peugeot New Vivacity 2008 r. 2T – gdzie jest CDI? Co zrobić aby jechał szybciej?

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning Peugeot New Vivacity 2008 r. 2T – gdzie jest CDI? Co zrobić aby jechał szybciej?

Ten temat zawiera 8 odpowiedzi, ma 4 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kargulec12 kargulec12 6 lata, 1 miesięcy temu.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe spyd33
    spyd33
    Użytkownik

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem zarówno forum, jak i mojego skutera. Kupiłem go w Holandii gdzie jeździłem na nim na niebieskich blachach (max 25kmh), ale po tygodniu poprosiłem Pana w serwisie żeby go chociaż trochę podciągnął, i tak skuter leci 45 kmh teraz. O ile w Holandii jeździłem po ścieżkach rowerowych i bez kasku i nawet nie zawsze gdzie było się rozpędzić nawet do tych 45, to teraz w Polsce jest trochę porażka. Chciałbym żeby rozpędzał się chociaż do 60-70kmh, albo w ogóle żeby się szybciej zbierał. Nie mam zielonego pojęcia o skuterach i motocyklach, co z czym itp.

Przeryłem się chyba przez cały Internet z myślą, że może znajdę jakiś tutorial albo coś podobnego żeby chociaż spróbować coś samemu zrobić ale nic z tego, ciężko znaleźć cokolwiek co jest związane konkretnie z tym modelem. Napisałem do sklepu w którym go kupiłem i odpisali mi żeby ściągnął jakiś ogranicznik z wydechu (yy co, gdzie?) no i żebym może wymienił ten cały CDI.

Niestety, w sklepie w moim mieście Panowie nie są zbytnio pomocni. Pościągałem wszystkie plastiki z myślą, że może znajdę ten nieszczęsny moduł i go sam zmienię, to może skuter poleci chociaż trochę szybciej, ale za cholerę nie wiem jak to wygląda. Znalazłem coś takiego:

http://img13.imageshack.us/img13/4707/mcwm.jpg

Czy ten moduł to jedna z tych 3 rzeczy oznaczonych (1, 8, 9)?
    Proszę o wyrozumiałość, gdyby to był model na temat którego jest multum info w necie, to w ogóle bym nie zakładał tego tematu – może się ktoś zlituje i coś doradzi, bo niestety z funduszami po prostu lipa i tak żeby go komuś dać żeby zrobił.

pozdrawiam

Zdjęcie profilowe spyd33
    spyd33
    Użytkownik

Bardzo bym prosił kogoś kto ma ten skuter o jakąś wypowiedź, co najlepiej zrobić i czy w ogóle to pojedzie ciut szybciej jakimś małym nakładem

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.
    Zdjęcie profilowe Caldir
    Caldir
    Użytkownik

nie wiesz co zrobić, znajdź warsztat typowo skuterowy kogoś kto czuje temat on ci powie o co b

odpowiadaj na pytania jeśli jesteś pewny odpowiedzi
    Zdjęcie profilowe imburek
    imburek
    Użytkownik

moduł masz zapewne pod siedzeniem po prawej stronie, jest to niewielki,czarny „klocek” do którego idą kable ,po prostu potrzeba go wymienić na moduł odblokowany wpisz, sobie w allegro „moduł odblokowany”

Romet 700
    (Blokady umią zdenerwowac czlowieka):-)
    Zdjęcie profilowe spyd33
    spyd33
    Użytkownik

@imburek – wlasnie pod siedzeniem nic nie ma – sprobuj znalezc w ogole taki modul na allegro zeby pasowal do mojej vivki – nie ma.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

Moduł to chyba 9 bo starter.

kargulec12
    Użytkownik

Jak go wyjmiesz to zrób zdj. jego wtyczki to coś się dobierze 🙂

kargulec12
    Użytkownik
    kargulec12
    Użytkownik

A i z tym ogranicznikiem wydechu to im chodziło o zawirowywacz spalin. Taka rurka dodatkowa do tłumika wspawana. Trzeba ją obciąć, jak popatrzysz na tłumik a dokładnie na jego kolanko to ja zobaczysz.

Oglądasz 9 postów - 1 przez 9 (z 9 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie