Peugeot Ludix one 2005r brak mocy przy ruszaniu

Mam skuterek Peugeot Ludix one 2005r. i pojawił się taki problem skuter niema mocy przy ruszaniu, wyczyściłem filter powietra i będe wymieniał świece na świece irydową ale niewiem czy to coś da. Skuter tak do 15km/h rozpędza się z ok 8s ale już od 15 do 60 km/h to też z 8 s wszystko jest seryjne. Działo się to już dawno ,ale nie było odczuwalne a teraz to przesada.

ale jak sie rozpędza to wyje bardzie silnikiem czy nie chce sie poprostu wkręcać?
tak czy siak - 10 lat to dość na zużycie. należy mu sie gruntowny przegląd z pomiarem sprężania włącznie i pewnie wymiana kilku elementów

Miałem takiego śmieciowego Ludixa i jedyną metodą na niego jest szrot. Mój sypał się ciągle. Nie było tygodnia żeby nie stanął po drodze do pracy. Miałem ten sam objaw co ty, tyle że w zakresie od 30 do 40 km/h. Zrobiłem generalny remont silnika, dostał nowy wariator i rolki, gaźnik i fitr i pomogło...na jakieś 300 km. Bo potem w ogóle nie chciał zapalać. Nie wspominam o innych usterkach przez które częściej woziłem go w bagażniku swojego kombiaka niż na nim jeździłem. Sprzedałem go za 300 zł, czyli po cenie cylka który założyłem i to była bardzo dobra decyzja. Kupiłem Syma Fiddle i przejechałem jak na razie 4000 km bez żadnej usterki. Jak masz dużo cierpliwości, wiedzy i czasu to szukaj przyczyny, ale z własnego doświadczenia wynoszę, że to zabawa na długie godziny.

Nie może po prostu na początku ruszyć a potem ładnie jedzie. Skuter jest cały seryjny a rozpędza się do 85kh/h :D
Skuter wogle nie raguje na regulacje gaźnika