Peugeot Ludix - kopci na rozgrzanym silniku.

Witam,
poskładałem Peugoeta Ludix. Silnik pracuje normalnie, odpala bez problemu, natomiast bardzo kopci na rozgrzanym silniku. Czy to może być problem z dozownikiem oleju?

To może być za bogata mieszanka albo tak jak mówisz coś z dozownikiem... Sprawdź jaki kolor ma świeca ;)

Siewca jest OK.

Czy da się wyregulować mieszankę na gaźniku?

Oczywiście, że się da... Ale jak mówisz, że świeca jest ok to nie widzę takiej potrzeby... Czujesz benzynę w spalinach? I ile on Ci pali ?

Na razie ciężko określić ile pali. Silnik jest na chodzie od kilku dni. dzisiaj przejechałem około 30 km. Nie czuć benzyny w spalinach. Natomiast dym jest intensywnie biały. No i raczej czuć niespalony olej.

No to raczej tak jak mówiłeś; wyreguluj dozownik oleju

Jak go wyregulować?

Skuter długo stał- około 4 lat.
Zrobiłem mu kapitalkę. Natomiast nie mam pojęcia jak się reguluje taki dozownik.

A powiedz mi jeszcze jaki olej lejesz do mieszanki, jakiej firmy ?

Na razie dolałem co było na warsztacie. Oczywiście do 2t :). Natomiast kupiłem teraz półsyntetyk.

Bo wiesz jak masz jakiś olej do dupy to się nie dziw, że kopci ;) Polecam Castrol Actevo 2t ;)
http://www.opieoils.co.uk/images/VARIANT/large/963.jpg

W zbiorniczku mam już na dnie. Myślę że szybko się skończy. Zaleję nowym olejem zobaczę co się zmieni.

A świeca ma właściwą ciepłotę i przerwę między elektrodami? Ja miałem też nie dopalony olej na świecy 7 i 8. Wkreciłem 6 i jest dobrze. Przerwę dałem 0,75 mm. Nie znaczy to, że i u Ciebie będzie to samo ale warto i to wziąć pod uwagę. Bo jeśli dawka oleju była kiedyś dobra to czemu teraz miałaby być nieprawidłowa?

No też racja :)

Panowie,
zmieniłem dzisiaj olej na półsyntetyczny. Nie ma białego dymu. Myślę że to był cały problem.