Peugeot Ludix 2t AC 2006

WItam mój kupiłem uszkodzonego, powypadkowego, sprowadzonego z Francji skutera Peugeota Ludixa 2t chłodzonego powietrzem 2006 r. Problem polega na tym że po założeniu cylindra Pacorse 70ccm skuter przy temperaturze na dworze i na dotarciu przegrzewa się po przejechaniu 1-2km i gaśnie. sprawdzałem temperature termometrem do mięsa to miał 90 stopni a grzeje się pewnie nawet bardziej. wentylator ma ułamane dwa ząbki ale tak czy inaczej nie powinien się aż tak grzać po przejechaniu zaledwie 1-2 km. znacie jakieś dodatkowe sposoby na chłodzenie go? Ponieważ w tym stanie się tym nie da jeździć.

większy gaźnik i więcej paliwa. a wentylator napraw

a wystarczą większe dysze? a ogólnie jakieś sposoby na dodatkowe chłodzenie czy coś?

paliwo chłodzi silnik. wiec podstwa jest odpowiednia regulacja i odpowiedni gaźnik. wymiana dyszy przy zmianie pojemności to minimum które czesto w 2T nie wystarcza

A na jaki gaźnik najlepiej wymienić? jeśli możesz to podaj linka

jakiś 17mm. ale skoro już go przegrzałes kilka razy to on jest do wymiany

to znaczy co jest do wymiany? chodzi ci o gaźnik tak?

o cylinder

ale ma kompresje i na zimnym odpala na kopa

Popatrzę w necie na jakieś gaźniki a jak cylinder będzie zatarty to zrobię szlif i dokupię tłok

https://gmoto.pl/gaznik-dellorto-phva-175,82537::peugeot-ludix-50-one-2004-m14031.html

Znalazłem coś takiego, co o tym sądzisz? Zamiennik ale tani i 17,5 mm

dellorto 17mm brzmi nieźle.

I to powinno wystarczyć żeby aż tak się nie grzał?

jak dobrze wyregulujesz to tak

Okej, dzięki wielkie