Peugeot Jet Force problem z odpaleniem

Witam. Mam problem z odpaleniem skutera peugeota jet force w wersji z gaźnikiem. Ostatnio pękł mi pasek klinowy więc go wymieniłem i po wymianie skuter odpalał lecz aby jechać potrzebował więcej mocy. Podczas jazdy skuterem nie dało się nim jechać szybciej niż 55 km/h (dotychczas śmigał 80 km/h) potrzebował wyższych obrotów skuterek również mocno drżał. Dziś wymieniłem pasek klinowy na większy i skuter odpalił lecz po chwili sam zgasł i do tej pory nie idzie go odpalić ma iskrę dodam że skuter jest w całości w orginalnych częściach bez żadnych przeróbek proszę o pomoc!

Sprawdź wario i sprzeglo. Kupiłeś pasek taki sam jak miałeś? Co do nie odpalania to sprawdź czy masz iskrę , czy paliwo dochodzi do cylindra.

wario i sprzęgło w porządku pasek jest takich samych wymiarów jak orginał iskra jest paliwo dochodzi do cylindra

Ja miałem taki przypadek że rolki z wariatora się posypały i skuter nie chciał odpalic. Kręcił, kręcił ale nie mógł odpalic.

mój też kręci i nie odpala u mnie rolki są chyba jeszcze dobre bo nie są wytarte a u Ciebie co było dokładniej z tym wariatorem?

U mnie było to że robiłem komus skuter, w którym pękł pasek. Jako że brat założył pasek to nie wiedziałem o co dokładnie chodzi. Okazało się że on odkręcil sprzeglo i założyl pasek przez sprzeglo. Potem przyszedł do mnie że skuter nie może odpalic. Rozkręcilem wszystko. posprawdzalem, aż w końcu odkecilem pokrywę i odkręcilem wariator, jak się okazała rolki wypadły ze swoich miejsc i klinowaly wariator,(ta tylnia płytka co zakrywa rolki)i przez co obcierała ona o karter nie skuter nie mógł odpalic.