Peugeot Jet Force , brak mocy między 30-50 km/h

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Grupy Dyskusyjne Skutery Peugeot Peugeot Jet Force , brak mocy między 30-50 km/h

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe guliwer55 guliwer55 4 lata temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Mateusz Gruszecki
    Użytkownik

Witam.
    Jak w temacie. Posiadam skuter Peugeot Jet Force 50 ccm wersja z gaźnikiem.
    Przy ruszaniu skuter idzie żwawo do mniej więcej 30 km/h , po czym następuje spadek mocy , jakby nie chciał się wkręcać wyżej. Rozpędza się bardzo powoli do około 50 km/h i znowu wyrywa do przodu. Prędkość maksymalna się nie zmniejszyła.
    To co w jest w skuterze to :
    -Zmieniony wariator (Mallossi)
    -Wydech Leo Vince ZX
    -Sprężyna (niestety nie mam info jaka , ponieważ robił to poprzedni właściciel)

Około tygodnia temu wymieniłem
    -Pasek napędowy
    -Świecę
    -Rolki w wariatorze
    Po powyższej wymianie wszystko ładnie chodziło aż do wczoraj Confused .
    Pojęcia nie mam co może być przyczyną. Przekładałem dzisiaj lżejsze rolki od tych które mam i nic się kompletnie nie zmieniło.
    Jakieś pomysły ?
    Dodam , że skuter ma już około 20 tyś przebiegu. Zastanawiam się czy to nie przypadkiem czas na remont silnika. Jeżeli jest on konieczny , co należałoby zrobić dokładnie ?

Zdjęcie profilowe Sebajetforce
    Sebajetforce
    Użytkownik

Tak, może to być problem z silnikiem, może być przytarty już nieco.Sprawdź kompresje, jeżeli jest ok to masz tak jak ja miałem 😛 daj twardsze sprężynki sprzęgła i lżejsze rolki będzie zrywniejszy, u mnie się poprawiło a na v-maxie nic nie stracił 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe guliwer55
    guliwer55
    Użytkownik

ja bym powiedział ze byś pobawił się z rolkami dałeś lżejsze a tera daj cięższe

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie