Peugeot Geo SV 50 - nie odpala.

Wyświetla 1 wpisy z $
  • Autor
    Wpisy
  • #170006 Reply
    gurhs
    Użytkownik
    • 1

Witam posiadam skuter peugeot geo sv 50 z 1996 roku. Pewnego razu poprostu przestał odpalać( i z kopa i ze startera). Wczesniej po dłuższej przerwie miał problem żeby odpalić ale po 30 min kopania odpalal i jeździł cały sezon.
    Wiec sprawdziłem / wymieniłem : nowa świeca, fajka i kabel od cewki( iskra jest), gaźnik rozkrecony, przeczyszczony, dysze były częściowo pozatykane, paliwo dochodzi do gaźnika(sprawdziłem przewody i czy pompuje na rozruszniku- wręcz sika, przy pompce paliwa był pęknięty przewód – naprawione, filtr paliwa ok), świeca mokra jak go męcze starterem ( troszeczkę benzyny do tłoka – nawet nie próbował załapać ), filtr powietrza wyczyszczony, był troche nieszczelny – naprawione, akumulator ma pół roku.
    Po tym wszystkim dalej nie chce odpalić . Czy macie pomys co mógłbym jeszcze sprawdzić ? Na staterze raz na jakis czas jest dźwięk jakby chciał załapać ale dosłownie przez 0,5 sekundy, raz na 30-50 kopnięć podobnie + dym z gaźnika gdy próbowałem na odpiętym filtrze powietrza. Wszystko wydaje sie być ok… Czy przyczyna leży gdzieś głębiej?
    Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i pomoc.
    Pozdrawiam

P.s: mój pierwszy post wiec proszę o wyrozumiałość 😉

#170007 Reply
    Anonim
    Nieaktywny
    • 2

1. Nie wiem jak to jest w Peugeocie zrobione.
    2. To może być głupi pomysł.
    3 Miałem tak dawno, dawno temu w motorynce.

Tam było sobie koło magnesowe, które siedziało na wale i było zablokowane przy pomocy klina, który się lubił ścinać. Jak się ściął, nie odpalało, bo się wszystko przestawiało w cholerę, tylko czasem strzelało i dymiło tu i ówdzie.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#170008 Reply
    guliwer55
    Użytkownik
    • 28

Sprawdz kompresje bo po tylu latach chodzi mi o skuter rocznik 1996 pewnie trzeba wymienić pierścienie

Wyświetla 1 wpisy z $
Odpowiedz na: Peugeot Geo SV 50 - nie odpala.
Twoje informacje:

Back to top button