Peugeot Elystar 50ccm, gaźnik – pomoc majstra.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Serwis Peugeot Elystar 50ccm, gaźnik – pomoc majstra.

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 4 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe endrju
    endrju
    Użytkownik

Witajcie.
    Pyrkam Peugeot’em Elystar’em 50ccm na gaźniku z 2010r.
    Skuterek dorwałem przed sezonem w okazyjnej cenie.
    Po zakupie od razu trafił do mechanika, gdzie przeszedł gruntowny remont silnika, regulacja, dostał nowy pasek oraz hamulce przód/tył.
    Pyrka bardzo przyjemnie i osiąga 60 km/h, więc jak na skuter zablokowany jest to raczej porządny wynik.
    Niestety, lecz są dwie wady:
    – Brak mocy podczas startu: skuter na zimnym (po odpaleniu zawsze czekam te ~5 min.) silniku nie rusza od razu.
    Trzeba dać mu gazu praktycznie do końca, aż się napierdzi i powoli się potoczy. Stając na światłach problem również się pojawia. Podczas postoju pracuje na niskich obrotach i czasem potrafi przygasnąć. Jest tak do momentu, aż go po prostu nie przeciągnę przez dłuższą trasę(~10 km.).
    Dziś byłem z tym problemem u mechanika. Usłyszałem, że iglica jest skrzywiona i jeżeli problem po ponownej regulacji nie zniknie, to na próbę dostanie nowy gaźnik. Problem nie zniknął.
    I tu moje pytanie: czy takie objawy na pewno dotyczą gaźnika?
    Osobiście szukałbym przyczyny w skrzyni (?).

– Drugą wadą jest niedziałający prędkościomierz.
    Majster powiedział, że w Elystar’ach jest to ciężki temat, ponieważ jest to system elektroniczny i części trudno dostać.
    Po jego zaangażowaniu stwierdziłem, że nie ma ochoty nawet do tego zajrzeć.
    Czy ktoś ma jakieś pojęcie co do tego tematu?

Z góry dziękuję za odpowiedzi. 🙂

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

Pierwszą decyzją, jaką bym podjął na Twoim miejscu, to zmiana mechanika… Poszukaj jakiegoś dobrego serwisu…
    Sądzę, że regulacja gaźnika by mu nie zaszkodziła, ale problem raczej jest w napędzie… – sprężyna sprzęgła, okładziny sprzęgła… może rolki…
    U mechanika stwierdzenie, że temat jest ciężki oznacza ni mniej, ni więcej, że nie ma pojęcia jak się do niego zabrać… :)))

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

gaźnik jest do wymiany.dla pana mechanika;
    http://www.scooterkingz.pl/slimak-przewod-predkosciomierz

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie