Peugeot Elyseo 125 problem

Witam wszystkich, posiadam skuter peugeot elyseo 125 4t na gaźniku mikuni. Problem polega na tym że po odpaleniu na zimnym skuter gaśnie jeśli nie przytrzymam mu manetki oraz dławi się i przez co nie chce ruszyć, nawet po 15-20 minutach pracy silnika tak ma, dopiero gdy jest naprawde zagrzany w miare wszystko wraca do normy, zauważyłem również że po odpaleniu na zimnym tak jakby wgl nie załącza się ssanie, obroty na zimnym i ciepłym są jednakowe, z prac które wykonałem to czyszczenie gaźnika, wymiana świecy, wymiana filtra powietrza, świeże paliwko, regulacja zaworów, regulacja gaźnika śrubą składu mieszanki, wymiana oleju i filtra. Już brakuje mi pomysłów co do niego, proszę o odpowiedzi, z góry dziękuje.

wymontuj i sprawdź automat ssania. a potem jak już bediesz pewien że działa poprawnie to reguluj gaźnik… oczywiście jezeli jesteś pewien że dolot za przepustnicą jest szczelny.

w ostateczności pomiar kompresji.
Kupiłeś własnie taki czy masz go juz ileśtam i teraz sie tak zepsuło?

Dolot jest szczelny, kupiłem go z miesiąc temu z taką właśnie wadą, wczoraj mierzyłem prąd w przewodach do ssania i wygląda na to że go nie ma. Przy słabej kompresji takie objawy by były?

automat ssania sprawdź czy tak czy siak bo może prądu już nie ma gdyz automat ma wzarcie i szlag trafił instalacje.
I szukaj przyczyn tego że automat ssania nie jest zasilany